Chata SebechlebyChata Sebechleby
Chata Sebechleby

cena od

10 €

Akcie:

Ubytovanie Sebechleby
Krupina (okres) , Región / Kraj Poiplie , Slovensko

Chata Sebechleby sa nachádza v Štiavnických vrchoch v malebnej obci Sebechleby na úpätí Sitna. Kúsok od nás to máte na sebachledskú vodnú nádrž s možnosťou kúpania sa a rybolovu. Chata je vhodná na skupinové pobyty, spoločenské, rodinné i firemné akcie. Pripraviť si tu môžete aj menšie školenie, seminár, teambuilding či grilovačku. V areáli chaty sa nachádza terasa s posedením s možnosťou relaxu, grilovania a opekania.

X

Galéria obrázkov

 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby
 • Chata Sebechleby


Detailný popis

Typ zariadenia:
Chata
Adresa:
Sebechleby, 962 66 Sebechleby
Recepcia:
-
Dostupnosť:
-
Okolie:
Obec Sebechleby nachádzajúca sa 13 km južne od mesta Krupina na úpätí Štiavnických vrchov, sa po prvýkrát spomína v listinách z prvej polovice 12. storočia. V jej odľahlej osade s názvom Stará Hora sa nachádza jedinečná pamiatková rezervácia ľudovej architektúry. Chránené sú jednopriestorové a dvojpriestorové vinohradnícke domčeky so stĺpovým podstením, ktoré sú predstavené pred vytesané pivnice do tufu. Osada Stará Hora vznikla niekedy v 16. storočí v čase tureckých výprav a bojov. V tejto zalesnenej oblasti nachádzali útočisko obyvatelia Sebechlieb pred nájazdmi Turkov. Na bývanie si kopali do brala diery väčších rozmerov, kde sa ukrývali pred tureckým nebezpečenstvom. Z tohto obdobia bol odvodený aj názov lokality Stará Hora. V 17. storočí sa začalo v Sebechlebskej oblasti s pestovaním hrozna. Klčovali sa lesné porasty a vysádzali vinohrady. Tak vznikla požiadavka na dobré pivnice na uskladnenie vína. Postupne sa pivnice rozširovali a začali sa stavať nadstavby, ktoré slúžili na obývanie v čase vinohradníckych prác. V roku 1737 bola v jadre osady postavená kaplnka sv. Urbana. Okolie kostola s vinohradníckymi pivnicami a domami – chyžami tvoria malé vretenovité námestie. Záujem o vinohradnícke domy a ich výstavbu pretrváva dodnes. V posledných rokoch sa presadzuje tendencia využívať objekty na rekreačné účely a agroturistiku. Počas návštevy je možná prehliadka pôvodných vinohradníckych pivníc spojená s ochutnávkou vín a špecialít miestnej a slovenskej kuchyne. Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Sebechleby
Popis izieb:
Samotná chata Vám ponúka ubytovanie v dvoch dvojlôžkových, dvoch šesťlôžkových a jednej sedemlôžkovej izbe. Každá z izieb má televízor, nočné stolíky, nočné lampy a skrine na uloženie veci. Na trávenie voľného času Vám poslúži spoločenská miestnosť s kachľovou pecou, televízorom, rádiom a pohovkou. Na každom poschodí je Vám k dispozícii kompletne zariadená kuchyňa s kuchynskou linkou, elektrickým sporákom, chladničkou, mikrovlnkou, varnou kanvicou, potrebnými riadmi a jedálenským kútom. Dve kúpeľne s vaňou, zrkadlom, umývadlom a toaletami + dva sprchovacie kúty s umývadlom a dve samostatné toalety na prízemí zabezpečia to, že na sprchu, či WC nebudete dlho čakať, budete mať dokonca na výber. Celková kapacita ubytovania: min 1 max 26 (1x2, 1x2, 1x6, 1x6, 1x5, 1x5)
Exteriér:
TV miestnosť, Parkovisko, Záhrada, Internet, Bazén - vonkajší, Sauna, Záhrada, Zimné športy, Letné športy, Turistika, Spa & wellness, Romantické, Vidiek, Pobyty s deťmi, Lacné ubytovanie, Príroda, Vinárska oblasť
Kapacita:
26(+0)
Stravovanie:
-
WWW:
www stránka ubytovania
Zemepisná šírka:
48.27345
Zemepisná dĺžka:
18.95248
Zviera:
-

Mapa lokality

Detail map

Ubytovanie aktualizované dňa 13.04.2017

Chata Sebechleby Chata Sebechleby Chata Sebechleby sa nachádza v Štiavnických vrchoch v malebnej obci Sebechleby na úpätí Sitna. Kúsok od nás to máte na sebachledskú vodnú nádrž s možnosťou kúpania sa a rybolovu. Chata je vhodná na skupinové pobyty, spoločenské, rodinné i firemné akcie. Pripraviť si tu môžete aj menšie školenie, seminár, teambuilding či grilovačku. V areáli chaty sa nachádza terasa s posedením s možnosťou relaxu, grilovania a opekania.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt