12 ubytovaní

Ubytovanie Trenčín

Eva Apartments Pred Polom

Eva Apartments Pred Polom

Cena od

55€

Komentárov(0) Zobrazení (2229x) Viac...

Penzión Magnólia

Penzión Magnólia

Cena od

55€

Penzión Magnólia je menší penzión prevádzkovaný rodinou v okrajovej časti Trenčína. V jeho blízkosti sa nachádza letná aj krytá plaváreň, hokejový a futbalový štadión, posilňovňa, tenisové kurty. Okolie penziónu poskytuje výborné podmienky na rybolov, cykl...

Komentárov(0) Zobrazení (13895x) Viac...

Old Town Apartment

Old Town Apartment

Cena od

65€

Old Town Apartment ponúka komfortné a moderné ubytovanie na Mierovom námestí v centre mesta Trenčín.

Komentárov(0) Zobrazení (3267x) Viac...

Hotel Pod Hradom

Hotel Pod Hradom

Cena od

65€

Hotel pod Hradom ponúka príjemné ubytovanie v centre Trenčína pod jeho najväčšou dominantou trenčianskym hradom. Hotel disponuje 3 suitami, 2 apartmánmi a 7 dvojlôžkovými izbami. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s letnou terasou a wellness centrum s vírivk...

Komentárov(0) Zobrazení (9699x) Viac...

Penzión Tiberia

Penzión Tiberia

Cena od

45€

Penzión Tiberia je rodinné ubytovacie zariadenie vzdialené len necelý kilometer od historického centra mesta Trenčín, situované v tichej lokalite a veľmi dobre dostupné vlastnou aj verejnou dopravou. Ponúkame príjemné ubytovanie a kvalitné služby za veľmi p...

Komentárov(0) Zobrazení (14674x) Viac...

Penzion Kyselka

Penzion Kyselka

Cena od

25€

Penzión Kyselka je vzdialený len 2 km od mesta Trenčín. Nachádza sa na konci starodávnej mestskej časti Kubra a je postavený pri minerálnom prameni kyselky, z ktorého vyteká hydrouhličitano - vápenatá voda s teplotou 9ºC až 10,6ºC.

Komentárov(0) Zobrazení (13268x) Viac...

Penzión Pod Hradom

Penzión Pod Hradom

Cena od

65€

Komentárov(0) Zobrazení (1901x) Viac...

Hotel S.O.G.

Hotel S.O.G.

Cena od

89€

Hoteli S.O.G. *** je situovaný v centre mesta Trenčín. 

Komentárov(0) Zobrazení (6167x) Viac...

Eva Apartments Svermova

Eva Apartments Svermova

Cena od

55€

Komentárov(0) Zobrazení (1898x) Viac...

Grand hotel Trenčín

Grand hotel Trenčín

Cena od

95€

GRAND hotel Trenčín je situovaný priamo v centre Trenčína. Zariadenie ponúka ubytovanie, reštauračné a relaxačné služby. Návštevníkom mesta Trenčín a obchodným cestujúcim je k dispozícii vkusne moderne zariadených 26 izieb. Solárium, whirpool a sauna sú v c...

Komentárov(0) Zobrazení (6785x) Viac...

Penzión Panoráma

Penzión Panoráma

Cena od

39€

Pre návštevníkov historického mesta Trenčín je penzión Panorama ideálnym miestom na ubytovanie, posedenie v príjemnej reštaurácii či vinárni.

Komentárov(0) Zobrazení (3647x) Viac...

Old Town Apartment 2

Old Town Apartment 2

Cena od

55€

Old Town Apartment 2 ponúka komfortné a moderné ubytovanie na Mierovom námestí v centre mesta Trenčín.

Komentárov(0) Zobrazení (3306x) Viac...


Ubytovanie Trenčín

Ubytovanie Trenčín

Jedným z najstarších miest Slovenska je Trenčín nachádzajúci sa v západnej časti Slovenska. Mesto patrí ku geografickým centrám stredného Považia a je iba 120 km vzdialené od Bratislavy.

K historickým pamiatkam Trenčína patrí Trenčiansky hrad, ktorý bol v meste vybudovaný najmä vďaka strategickej polohe Trenčína. Trenčiansky hrad sa nachádza na skalnej vyvýšenine pod ktorou pôvodne tiekla rieka Váh. Ďalšou historickou pamiatkou mesta je farský kostol alebo pohrebná kaplnka s kostnicou svätého Michal pri tomto kostole, ktorá je jedinou zachovanou gotickou stavbou v Trenčíne. K mestu patrí aj Mestská brána, vežovitá stavba z 15 storočia. Pôvodne k mestskej bráne patrili dve brány z nich sa však zachovala iba Dolná brána (Turecká) s typickým gotickým lomeným oblúkom nad ktorým sa nachádzajú dva latinské názvy a erb mesta. Na jednom z nápisov je napísané „Ak Boh nestráži mesto, darmo bdie ten, kto ho stráži“. K najstarším pamiatkam mesta patrí aj Rímsky nápis na hradnej skale, ktorý je dôkazom toho, že na územie sa v minulosti dostali rímske légie. Rímske légie zimovali v osade Laugaricio, ktorá bola základom pre vznik mesta Trenčín. V meste sa nachádza aj kostol a kláštor piaristov priamo na Hlavnom námestí postavený v barokovom štýle alebo Evanjelický kostol. Pre milovníkov umenia sa v meste nachádza aj nádherná Galéria Miloša Alexandra Bazovského alebo Mestská galéria.

Trenčín je významným mestom módy vďaka svojmu výstavisku Expo centra. K hudobným podujatiam organizovaným v Trenčíne patrí festival Pohoda na vojenskom letisku, Jazz pod hradom alebo divadelný festival Sám na javisku.

Obľúbenci turistiky si prídu na svoje pri návšteve Lesoparku Brezina, Chráneného areálu Park Záblatie, Parku M. R. Štefánika alebo pri návšteve Parku Pod Juhom.

Pri návšteve tohto nádherného historického mesta sa môžete ubytovať v nádherných penziónoch a hoteloch, ktoré svojou konštrukciou dokonale zapadajú do nádherného prostredia Trenčína, ktorého návšteva bude pre Vás nezabudnuteľná.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt