3 ubytovaní

Ubytovanie Zvolen

Ubytovanie Zvolen - Ubytovňa Zvolen

Ubytovanie Zvolen - Ubytovňa Zvolen

Cena od

12€

Ubytovňa vo Zvolene na Hronskej ulici s kapacitou 100 lôžok ponúka možnosť dlhodobého a krátkodobého ubytovania za výhodné ceny. Ubytovňa má dve časti - robotnícku a turistickú. V robotníckej časti ubytovne sú k dispozícii bunky so 4-posteľovými izbami ...

Komentárov(0) Zobrazení (95696x) Viac...

Penzión Club

Penzión Club

Cena od

35€

Penzión Club sa nachádza na kľudnom mieste iba 5 minút chôdze od centra mesta Zvolen.

Komentárov(0) Zobrazení (22733x) Viac...

Ubytovňa Barepo

Ubytovňa Barepo

Cena od

11€

Turistická ubytovňa s možnosťou prípravy vlastného jedla v úplne zariadenej kuchynke. Ponúkame ubytovanie v 2 a 3 posteľových izbách, alebo v apartmánoch.Televízor na každej izbe.

Komentárov(0) Zobrazení (13236x) Viac...


Ubytovanie Zvolen

Ubytovanie Zvolen

Zvolen je mesto na juhu Zvolenskej kotliny na sútoku rieky Hron a Slatina. Mesto je okresným mestom nachádzajúcim sa v Banskobystrickom kraji a patrí k najstarším mestám na Slovensku.

V meste sa nachádza množstvo historických pamiatok ku ktorým patrí Pustý hrad alebo Zvolenský zámok. Pustý hrad je starý hradný komplex, ktorý sa vypína nad Zvolenom a pochádza z 12. storočia. Zvolenský zámok patrí k národným kultúrnym pamiatkam pochádzajúcim z roku 1360 až 1382 a v jeho areály sídli Slovenská národná galéria. V blízkosti Zvolena sa nachádza aj hrad Dobrá Niva alebo aj Dobronivský hrad, ktorý je zrúcaninou gotického hradu a nachádza sa v blízkej obci Podzámoček. K zaujímavým historickým pamiatkam Zvolena patrí aj Rímskokatolícky kostol svätej Alžbety pochádzajúci z roku 1244 a Evanjelický kostol svätej trojice.

K najnavštevovanejším podujatiam patria vo Zvolene Zvolenské zámocké dni, ktoré sa konajú v júni alebo Víkend atraktívneho divadla, ktorý sa koná počas novembrového víkendu blízko historického dátumu 17.11. Festival je spojený s ďalšími formami alternatívneho umenia.

Každého návštevníka Zvolena zaujme návšteva Pancierového vlaku, obrneného vlaku, ktorý bol občas druhej svetovej vojny využívaný ako obrnený podporný bojový prostriedok na ochranu úsekov železničných tratí pred záškodníkmi.

Iba 3 km severne od centra mesta sa nachádza arbotreum Borová Hora, kde nájdete vyše 1000 druhov rôznych drevín a 600 druhov ruží a ďalších rastlín. Po dlhšej prechádzke si môžu návštevníci oddýchnuť v saune alebo pri masáži v mestskej plavárni. V areáli mestskej plavárne môžu návštevníci využiť 25 metrový bazéna a dva bazény pre deti.

Pri návšteve tohto historického mestečka sa môžu návštevníci ubytovať v penzióne alebo v hoteloch, ktoré ponúkajú služby na vysokej úrovni. Návšteva tohto okresného mestečka obohatí vaše poznatky z histórie a zaručí Vám oddych v príjemnom prostredí.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt