2 ubytovaní

Ubytovanie Telgárt

Apartments Club Telgárt ***

Apartments Club Telgárt ***

Cena od

70€

Klubové zariadenie Apartments Club Telgárt *** sa nachádza v pokojnej Horehronskej obci Telgárt s veľkolepým výhľadom na Kráľovu hoľu. Leží na rozhraní troch národných parkov -Nízkych Tatier, Muránskej planiny a Slovenského raja. Nadmorská výška, ako aj zlo...

Komentárov(0) Zobrazení (5047x) Viac...

Holiday Resort Telgárt

Holiday Resort Telgárt

Cena od

66€

Holiday Resort Telgárt je situovaný v tichom horskom prostredí na rozhraní troch národných parkov – Nízkych Tatier, Muránskej planiny a Slovenského raja.

Komentárov(0) Zobrazení (1951x) Viac...


Ubytovanie Telgárt

Ubytovanie Telgárt

Telgárt je obec v okrese Brezno , rozprestierajúca sa na úpätí Nízkych Tatier a slovenskej rieky Hron, ktorá túto oblasť oddeľuje od Slovenského Rudohoria. Táto malebná obec ponúka svojim návštevníkom množstvo prírodných krás, národných parkov ako aj možnosti pre lyžovanie.

Turistov a milovníkov dlhých túr táto obec zaujme svojimi nádhernými národnými parkami. V oblasti Telgártu sa rozprestierajú až tri národné parky a to Muránska planina, Nízkotatranský národný park a Slovenský raj, ktoré svojim návštevníkom ukážu nádhernú prírodu. Pomocou turistických chodníkov sa môžete z obce dostať až na Kráľovu hoľu, ktorá má nadmorskú výšku 1948 m.n.m. Zaujímavá je aj návšteva prameňa Hrona, ktorý pramení na úpätí Kráľovej hole. Okrem pešej turistiky okolie Telgártu ponúka aj možnosti pre cykloturistiku. K zaujímavostiam obce patrí aj návšteva železničného mostu pri Telgárte, ktorý je prvou členenou oblúkovou konštrukciou zo železobetónu. V blízkosti mosta sa nachádza aj tunel Kornela Stodolu, ktorý je jediným špirálovitým tunelom nachádzajúcim sa na Slovensku.

Milovníci dobrej lyžovačky si na svoje prídu pri návšteve lyžiarskeho strediska Ski Telgárt, hneď v blízkosti obce. Svojimi službami, ktoré zahŕňajú zmodernizované bufety ako aj rozšírenie ponuky požičovne snowbordov a lyží Vám návšteva tohto lyžiarskeho strediska zaručí maximálnu spokojnosť. Zjazdovky sú v stredisku sústredené až do dvoch areálov a nachádza sa tu aj jedna z najnáročnejších zjazdoviek na Horehroní s názvom čierna Tresník I, ktorá má prevýšenie až 370m.

Významným podujatím, ktoré v obci každoročne v auguste organizujú sú Ozveny staroslovienčiny pod Kráľovou Hoľou, ktoré sú celoslovenským festivalom viachlasného ľudového a chrámového spevu.

Pri návšteve tejto malebnej obce sa môžete ubytovať v rôznych penziónoch, hoteloch, apartmánoch, chatách alebo v ubytovniach v rodinných domoch, ktoré Vám zabezpečia ten najvyšší komfort a spokojnosť pri návšteve Telgártu.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt