0 ubytovaní

Ubytovanie Podhájska
Ubytovanie Podhájska

Ubytovanie Podhájska

Podhájska je turistickou a tiež kúpeľnou atrakciou Slovenska. Táto zaujímavá obec sa nachádza na juhu Slovenska, patrí do Novo Zámockého okresu a do Nitrianskeho kraja. Rozprestiera sa na južnom výbežku Pohronskej pahorkatiny.

Obec poskytuje oddych a rekreáciu a to ako v zime tak aj v lete. Zaujímavá je aj pre milovníkov turistiky, keďže sa tu nachádza množstvo turistických chodníkov. V obci sa nachádza aj liečivá voda zo žriedla Podhájska, ktorá má pozitívne účinky na celý organizmus. Podľa niektorých štúdií má dokonca pri ochoreniach ako je astma a kožné ochorenia hlbší regeneračný efekt ako voda z Mŕtveho mora.

Najnavštevovanejšie je v obci termálne kúpalisko s geotermálnou a úžitkovou vodou. Termálne kúpalisko je tvorené deviatimi bazénmi a jedným tobogánom. Súčasťou kúpaliska je aj wellnes centrum Aquamarín. Pre milovníkov dobrej hudby organizuje Podhájska hudobné leto, hudobné podujatie, ktoré sa organizuje priamo v areály termálneho kúpaliska.

Pre milovníkov histórie sa v obci nachádza rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie z roku 1904 alebo kostol Panny Márie Nanebovzatej z roku 1905. Iba 3 km od obce Pohájska sa nachádza Mariánska Čeľaď . Táto pustatina je historickým náleziskom z doby bronzovej a prvýkrát sa spomína v r. 1210. V oblasti sa nachádzajú zaujímavé ruiny kláštora. Táto lokalita je taktiež vhodná pre turistov, ktorí obľubujú prechádzky alebo cykloturistiku.

Zaujímavosťou oblasti sú aj kostolíky na Pozbe, ktoré boli postavené z milodarov veriacich. Pri kostolíkoch vyteká aj prameň, ktorý má podľa legendy moc uzdraviť slepotu. Zaujímavá je aj návšteva Kamenných obydlí v Brhlovci. V tejto obci sa nachádza unikátny komplex kamenných obydlí pochádzajúcich zo 17-18 storočia. Tieto obydlia boli obývané najmä počas tureckých nájazdov a neskôr slúžili ako sklady a pivnice. Jeden z objektov je dokonca upravený na muzeálnu expozíciu ľudového bývania.

Návšteva obce Podhájska Vám zaručí leto strávené podľa vašich predstáv. Na svoje si prídu milovníci oddychu, turisti ako aj milovníci histórie. Ubytovanie je v tejto obci možné v penzióne alebo v rodinnom apartmáne, ktoré Vám poskytnú ubytovanie s ktorým budete spokojní.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt