9 ubytovaní

Ubytovanie Banská Štiavnica

Chata Hron

Chata Hron

Cena od

15€

Ponúkame Vám ubytovanie na Počúvadle v Penzióne Hron. Penzión Hron sa nachádza v srdci Štiavnických vrchov pár sto metrov od počúvadlianskeho jazera.

Komentárov(0) Zobrazení (4343x) Viac...

Resla Residence

Resla Residence

Cena od

80€

Penzión Resla Residence I a II s nádychom histórie v romantickej Banskej Štiavnici.

Komentárov(0) Zobrazení (5167x) Viac...

Penzión Kachelman

Penzión Kachelman

Cena od

92€

Komfortne zariadený penzión v centre Banskej Štiavnice uspokojí svojím vybavením aj náročných hostí. Penzión sa nachádza takmer v centra a ako jeden z mála disponuje vlastným parkoviskom a reštauráciou na jednom mieste.

Komentárov(0) Zobrazení (11934x) Viac...

Hotel Salamander

Hotel Salamander

Cena od

48€

Hotel Salamander sa nachádza v centre Banskej Štiavnice. V roku 1993 bolo toto mesto zapísané na listinu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Komentárov(0) Zobrazení (13154x) Viac...

Hotel & Penzión Grand Matej

Hotel & Penzión Grand Matej

Cena od

75€

Hotel & Penzión Grand Matej sa nachádza v historickom centre mesta Banská Štiavnica, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. 

Komentárov(0) Zobrazení (4986x) Viac...

Penzion na Kopci

Penzion na Kopci

Cena od

50€

Penzión na kopci v Banskej Štiavnici je známy mnohým ľuďom už dlhé roky. U nás sa spája profesionalita s gastronomickým zážitkom a taktiež možnosť príjemného ubytovania v pokojnom prostredí s najkrajším výhľadom v meste.

Komentárov(0) Zobrazení (6448x) Viac...

Hotel Grand Matej

Hotel Grand Matej

Cena od

0€

Hotel ponúka ubytovanie v priestranných a komfortne zariadených izbách, ktoré poskytujú pohodlie pre svojich hostí - firmy, turistov, lyžiarov, obchodných cestujúcich, alebo rodiny s deťmi. K dispozícii je celkovo 41 izieb, z toho 34 dvojposteľových izieb, ...

Komentárov(0) Zobrazení (9992x) Viac...

Cena od

0€

Komentárov(0) Zobrazení (22645x) Viac...

Hotel Bristol

Hotel Bristol

Cena od

0€

Hotel Bristol sa nachádza v jednej z najkrajších budov v centre mesta Banská Štiavnica, ktorej historická časť je zapísaná v zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Budova zo začiatku 20 st. vyniká secesnou fasádou s karyatidami (sochy ženskej pos...

Komentárov(0) Zobrazení (5609x) Viac...


Ubytovanie Banská Štiavnica

Ubytovanie Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je banským mestom rozprestierajúcim sa na strednom Slovensku. Mesto je okresným mestom nachádzajúcim sa v Banskobystrickom kraji, ležiacim priamo v centre Štiavnických vrchov. Prívlastok banské mesto dostala Banská Štiavnica vďaka ťažbe, ktorá tu prebiehala v minulosti. Banská Štiavnica bola dokonca najvýznamnejším producentom zlata v Európe.

Okresné mesto má množstvo kultúrnych, historických ako aj prírodných zaujímavostí a každému návštevníkovi sa oplatí navštíviť. Zaujímavosťou mesta je Slovenské banské múzeum a Banské múzeum v prírode, kde si môžete pozrieť krátky film o baníctve ako aj exponenty využívané v bani v minulosti. V meste sa nachádza aj Galéria Jozefa Kollára ponúkajúca poklady starého umenia. Pre milovníkov hradov a zámkov sa v Banskej Štiavnici nachádza Nový a Starý zámok obsahujúci zaujímavé exponáty. Pútavá je návšteva Banskoštiavnickej kalvárie vypínajúcej sa nad mestom. Kalvária sa rozprestiera na Ostrom vrchu a je tvorená barokovým sakrálnym komplexom kostolíkov a kaplniek. Príjemná je aj prechádzka po históriou dýchajúcom námestí Svätej Trojice a Hlavnej ulice s Trotuar, neobvykle vyvýšením chodníkom.

Turisti si na svoje prídu na pešej túre k vrchu Sitno, kde sa im naskytne nádherný výhľad na celý región. Najjednoduchší je výstup na tento vrchol z jazera Počúvadlo, nachádzajúcom sa na vrchole. Zaujímavé sú aj túry k tajchom, ktoré sa vo veľkom množstve nachádzajú v okolí Banskej Štiavnice. Tajchy sú plné dažďovej vody, ktorá bola v minulosti zhromažďovaná a využívaná na pohon strojov.

Pri návšteve tohto unikátneho mesta sa môžete ubytovať v hoteloch, penziónoch ako aj chalupách z ktorých mnohé dýchajú históriou a sú budované v historickom štýle. Pri návšteve tohto mesta budete mať pocit ako keby ste cestovali v čase a ocitli sa v minulosti.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt