8 ubytovaní

Ubytovanie Martin

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Cena od

79€

Hotel Turiec **** sa nachádza v bezprostrednej blízkosti pešej zóny a historického centra Martina. Novozrekonštruovaný hotel ponúka moderne a komfortne zariadené dvojlôžkové izby a apartmány. Kombinácia výhodnej polohy, kvalitných služieb, moderného dizajnu...

Komentárov(0) Zobrazení (11354x) Viac...

Apartman Martin

Apartman Martin

Cena od

100€

Apartmán Martin ponúka moderné a pohodlné ubytovanie v stojnojmeném okresnom meste Martin, ktoré je prepojené s mestom Vrútky. Celé mesto obklopuje malebná príroda Malej a Veľkej Fatry.

Komentárov(0) Zobrazení (1914x) Viac...

Penzión Pri Kaštieli

Penzión Pri Kaštieli

Cena od

30€

Penzión Pri Kaštieli sa nachádza na nádvorí Kaštieľa Záturčie v Martine a ponúka vám izby so satelitnou TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. 

Komentárov(0) Zobrazení (1622x) Viac...

Penzión MartInn

Penzión MartInn

Cena od

40€

Penzión MartInn*** je moderne zariadený penzión rodinného typu v centre mesta Martin. Výhodná poloha, tichá lokalita, vlastné strážené parkovisko, WiFi pripojenie na internet a príjemná obsluha v reštaurácii sú prednosti, ktoré ocení každý návštevník. ...

Komentárov(0) Zobrazení (9173x) Viac...

Chata Angel

Chata Angel

Cena od

138€

Chata ANGEL útulne zariadená chata s vynikajúcou polohou priamo na lyžiarskom svahu v stredisku Martinské hole.

Komentárov(0) Zobrazení (1815x) Viac...

Apartmány Majka

Apartmány Majka

Cena od

17€

Apartmány Majka sa nachádzajů v tichej mestskej časti Liptovského Mikuláša Demänová - Bodice - vstup do Demänovskej Doliny.

Komentárov(0) Zobrazení (2097x) Viac...

Penzion St. Martin

Penzion St. Martin

Cena od

40€

Komentárov(0) Zobrazení (1360x) Viac...

Apartmány Margo Sun

Apartmány Margo Sun

Cena od

90€

Apartmánový dom “Nová Ponorka” je vďaka svojej vynikajúcej polohe v srdci strediska niekoľko metrov pod nástupnou stanicou Vleku B, len 30 m od Hlavnej pokladne, absolútnym centrom Martiniek.

Komentárov(0) Zobrazení (4628x) Viac...


Ubytovanie Martin

Ubytovanie Martin

Martin patrí k mestám nachádzajúcim sa na severe Slovenska. Mesto je okresným mestom nachádzajúcim sa v Žilinskom kraji v Turčianskej kotline. Toto historické centrum Turca leží priamo pod výbežkami Malej Fatry na rieke Turiec a patrí k centrám národnej kultúry Slovenska.

Mesto je zaujímavé svojou bohatou históriou a turistov určite uspokojí svojimi turistickými chodníkmi. Historicky významná je najmä návšteva Matice slovenskej alebo Turčianska galéria, prezentácia regionálnych výtvarníkov. V Martine sa nachádza aj jedna z profesionálnych činoherných scén v stredoslovenskom regióne v Slovenskom komorovom divadle. Zaujímavý je aj rímskokatolícky Kostol svätého Martina v jeho historickom centre. V meste sa nachádzajú aj tri múzeá, Múzeum Andreja Kmeťa, Múzeum Martina Benku alebo Múzeum slovenskej dediny, ktorá je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Martin je bohatý aj na pamätné domy, ktoré popisujú život a dielo spisovateľov ku ktorým patrí napríklad pamätný dom Jozefa Cígera Hronského, Jána Kalinčiaka, Eleny Maróty Šoltésovej alebo ďalších spisovateľov a spisovateliek.

Pre turistov je zaujímavá návšteva Turčianskej kotliny, ktorú dookola ohraničujú národné parky Malej a Veľkej Fatry. Táto turistická oblasť láka najmä rôznorodosťou svojho reliéfu, ktorá vznikla radom geologických procesov. Turisti sa môžu turistickým chodníkom vybrať až na Veľký Fatranský Kriváň alebo Gader, labyrint poprehýbaných horských masívov. Na svoje si v Martine prídu aj cyklisti, ktorým ponúka svoje cyklotrasy dlhé až 400 km.

V minulosti patril Martin k centrám kultúry Slovenska a toto meno si zachoval aj vďaka obnove a rozvoju svojich pamiatok. Pri návšteve tohto historického centra Slovenskej kultúry sa môžete ubytovať v štvorhviezdičkových hoteloch, v lacnejších penziónoch alebo v apartmánoch v príjemnom prostredí s chutnou stravou. Návšteva Martina uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov, pretože ponúka množstvo pamätihodností a historických pamiatok a na svoje si prídu aj milovníci turistiky.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt