5 ubytovaní

Ubytovanie Dolný Kubín

Apartmány Kubínska hoľa - Zrub

Apartmány Kubínska hoľa -  Zrub

Cena od

80€

Zrub je situovaný v mestskej časti Beňova Lehota . Je to príjemná a tichá podhorská časť Dolného Kubína.

Komentárov(0) Zobrazení (956x) Viac...

Penzión u Sovy

Penzión u Sovy

Cena od

20€

Penzión u Sovy je situovaný v krásnom prostredí Oravy na okraji mesta Dolný Kubín.  

Komentárov(0) Zobrazení (1186x) Viac...

Penzión Bajo

Penzión Bajo

Cena od

28€

Penzión Bajo sa nachádza v centre Oravy, v tichej časti na okraji obce Vyšný Kubín.

Komentárov(0) Zobrazení (1479x) Viac...

Penzión Zemianska kúria

Penzión Zemianska kúria

Cena od

55€

Penzión Zemianska kúria sa nachádza v krásnej dolnooravskej lokalite pod Chočom. Tichá lokalita medzi horami v blízkosti Dolného Kubína. Výborná poloha penziónu umožňuje hosťom široké kultúrne, športové aj relaxačné vyžitie. Okolie je vhodné na turistiku a ...

Komentárov(0) Zobrazení (7964x) Viac...

Apartmány Kubínska hoľa

Apartmány Kubínska hoľa

Cena od

70€

Drevenička je situovaná v krásnom prostredí Oravy, v tichej okrajovej časti Dolného Kubína - Beňová Lehota.

Komentárov(0) Zobrazení (1151x) Viac...


Ubytovanie Dolný Kubín

Ubytovanie Dolný Kubín

Dolný Kubín je okresným mestom Žilinského kraja nachádzajúceho sa v regióne Orava. Mesto zaujme všetkých svojich návštevníkou bohatou históriou a nádhernou prírodou v jeho okolí.

Ku kultúrnym pamiatkam mesta patrí bývalý Župný dom na Hviezdoslavovom námestí, Evanjelický kostol alebo Kostol svätej Kataríny Alexandrijskej. Pri prechádzkach po meste môžete pozorovať nádherné historické budovy Čaplovičovej bibliotéky, Radnice alebo budovu Štátnej školy postavenej v roku 1894. Zaujímavá je aj prechádzka po Kolonádovom moste, návšteva Pamätníka oslobodenia alebo Pamätnej tabule Jána Matušku, autora dnešnej hymny. Dolný Kubín je mesto, ktoré sa spája s menom Pavla Országa Hviezdoslava, ktorý tu žil a pracoval. V meste sa preto nachádza aj jeho pamätný dom, kde žil, pracoval ako aj zomrel. Nachádza sa tu aj Hviezdoslavovo múzeum. Zaujímavé je aj múzeum Florinov dom, ktoré je venované tomuto diplomatovi a publicistovi. V blízkosti mesta sa nachádza aj najnavštevovanejší hrad na Slovensku Oravský zámok pochádzajúci z 13. storočia.

Zábavné chvíle Vám v meste zaručí návšteva aquaparku Aquarelax Dolný Kubín, ktorý ponúka množstvo atrakcií. Toto jedinečné vodné dielo ponúka svojim návštevníkom množstvo bazénov pre dospelých ako aj pre deti. Súčasťou bazénu je vodný ježko ako aj šmýkačky.

K turistickým zaujímavostiam oblasti patrí okolie Západných Tatier Roháče. Turisti sa môžu vybrať aj k údoliu Malej Fatry, do Chočských vrchov alebo Oravskej Magury, kde môžu obdivovať nádherné okolie a prírodu. Nachádza sa tu aj množstvo cykloturistických chodníkov, ktoré majú zaujímavé trasy vedúce až k vrcholkom okolitých pohorí.

Pri návšteve tohto okresného mesta sa môžete ubytovať v chatách, hoteloch alebo v penzióne priamo v meste alebo v okolitých obciach. Ubytovanie v tomto nádhernom prostredí Vám spríjemní chvíle strávené v tomto meste.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt