0 ubytovaní

Ubytovanie Turiec
  Ubytovanie Turiec

  Ubytovanie Turiec

  Turiec alebo Turčiansky región sa rozprestiera v severo- západnej časti Slovenska. Región sa nachádza v Turčianskej kotline, ktorá je uzavretá hrebeňmi Veľkej a Malej Fatry, pohorím Žiar a Kremnickými vrchmi. Centrom tohto históriou bohatého regiónu je mesto Martin známe svojou kultúrou ako aj históriou.

  Milovníci športu a turistiky navštevujú tento región najmä kvôli prírodnému raju, ktorý ponúka Malá a Veľká Fatra. V oblasti sú možnosti pre cyklistiku, horolezectvo ako aj paragliding. Pešia turistika je pútavá v Gaderskej a Blatníckej doline, ktoré ponúkajú nádhernú scenériu a prekrásny výhľad. Zaujímavá je aj túra k Šúťovskému vodopádu v okolí Malej Fatry. Po dlhej túre prinesie návštevníkom oddych a relax pobyt v kúpeľoch Turčianske Teplice alebo v Soľnej jaskyni, ktorá má vynikajúce liečivé účinky. Deťom pri návšteve tohto regiónu zábavu zabezpečí návšteva Lánového centra v Turčianskych Tepliciach.

  K historickým pamiatkam regiónu patrí návšteva Turčianskej galérie alebo návšteva Matice Slovenskej v Martine. Zaujímavá je architektúra slovenskej dediny, ktorú uvidíte pri návšteve Múzea Slovenskej dediny nachádzajúcej sa v lokalite Jahodnícke háje. V regióne sa nachádza aj množstvo pútavých hradov alebo zrúcanín , patrí k nim Sklabinský hrad, Znievsky hrad alebo Blatnicky hrad. Zaujímavá je aj návšteva rímskokatolíckeho Kostola svätého Martina, ktorý je centrom Martina. V regióne priamo v Martine sa nachádzajú aj zaujímavé múzeá Múzeum Martina Benku alebo Múzeum Andreja Kmeťa. Turiec je bohatý aj na pamätné domy, ktoré sa tu nachádzajú a sú venované prevažne spisovateľom, ktorí sa v regióne narodili. V Martine sa nachádza pamätný dom Jána Kalinčiaka, Jozefa Cígera Hronského alebo Eleny Maróty Šoltésovej.

  Pri návšteve Turčianskeho regiónu sa môžete ubytovať v apartmánových domoch, hoteloch alebo penziónoch v ktorých pobyt Vám zabezpečí pohodlie a komfort.

  Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
  Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
  Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
  Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
  Ubytovanie Telgárt
  Ubytovanie s wellness Telgárt