1 ubytovaní

Ubytovanie Stredné Považie

Apartmány Schotte

Apartmány  Schotte

Cena od

13€

Ak hľadáte ubytovanie v súkromí, v pokojnej časti svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany, ubytovanie na priváte pre váš liečebný pobyt či dovolenku v Piešťanoch, potom vám ponúkame výhodné ubytovanie v kompletne zariadených apartmánoch v našich apartmánoch S...

Komentárov(0) Zobrazení (19494x) Viac...


Ubytovanie Stredné Považie

Ubytovanie Stredné Považie

Stredné Považie je región rozprestierajúci sa na západe Slovenska. Centrom tohto regiónu je rieka Váh, ktorá tvorí os tejto oblasti. Región je obklopený zo západu Bielymi Karpatmi, z juhu Malými Karpatmi a z východu Strážovskými vrchmi a Považským Inovcom.

Región má vynikajúce podmienky pre pešiu turistiku a cykloturistiku. V lete je zaujímavá ponuka vodných športov a v zime zase lyžovanie. Pre pešiu turistiku sú výborné podmienky a množstvo turistických chodníkov v chránených krajinných oblastiach Strážovských vrchov, Bielych Karpát a tiež Malých Karpát. Po dlhých túrach si môžu návštevníci oddýchnuť v kúpeľoch Trenčianske Teplice, kde pramení bohatá sírna voda s priaznivými účinkami na pohybové ústrojenstvo alebo reumu. Návštevníci si môžu príjemne oddýchnuť aj v najmladších slovenských kúpeľoch Nimnica, nachádzajúcich sa na výbežku Javorníkov. Deti sa vybláznia v Zelenej vode pri Novom Meste Nad Váhom, zábavným letným kúpaliskom s možnosťou bývania v chatkách v kempe.

Milovníci histórie si v tomto regióne prídu na svoje pri návšteve Trenčianskeho hradu, Beckovského hradu alebo Čachtického hradu ako aj ďalších hradov, kaštieľov a významných archeologických nálezísk. Impozantná je aj návšteva mestskej pamiatkovej rezervácie v Trenčíne, ktorá svojim návštevníkom ponúka Mestskú bránu, vežovitú stavbu pochádzajúcu z 15. storočia, rímsky nápis na Hradnej skale alebo Evanjelický kostol v barokovom štýle. Kultúrny zážitok všetkým návštevníkom prinesie návšteva Mestskej galérie alebo Galérie Miloša Alexandra Bazovského.

V regióne organizujú aj množstvo podujatí, ktoré Vám zaručia zábavu. Každoročne sa tu organizuje festival Pohoda v Trenčíne a tiež festival Topfest.

Pri návšteve tohto pútavého regiónu môžete vašu noc stráviť v pohodlných a príjemných ubytovacích zariadeniach. Na Strednom Považí sa nachádzajú penzióny, turistické ubytovne a chaty ako aj mnoho ďalších zaujímavých ubytovacích zariadení

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt