2 ubytovaní

Ubytovanie v Ružomberku s WiFi internetom

Chalupa Praženica

Chalupa Praženica

Cena od

7€

Viac... Zobrazení (13643x)
Komentárov (0)

Privát Tichá AKCIA

Privát Tichá AKCIA

Cena od

10€

Viac... Zobrazení (21326x)
Komentárov (0)


Ubytovanie Ružomberok

Ubytovanie Ružomberok

Ružomberok je okresným mestom rozprestierajúcim sa v Žilinskom kraji. Mesto sa nachádza v malebnej oblasti Liptovskej kotliny priamo na sútoku riek Revúca a Váh a patrí k regiónu Liptova. Ružomberok sa nachádza v čarokrásnej prírode obklopenej Veľkou Fatrou, Chočskými vrchmi ako aj Nízkymi Tatrami a svojim návštevníkom preto ponúka nádherné výlety do prírody ako aj množstvo historických pamiatok.

Najzaujímavejšou časťou mesta je Námestie Andreja Hlinku s nádherným rímskokatolíckym Kostolom svätého Ondreja. Vedľa kostola stojí pútavá budova radnice, v ktorej časti kedysi sídlila fara, kde pôsobil Andrej Hlinka. K pamiatkam poukazujúcim na jeho pôsobenie a život v meste patrí aj mauzóleum Andreja Hlinku, ktoré sa nachádza pod časťou Kostola svätého Ondreja. K zaujímavostiam mesta patrí aj kalvária, ktorá je jedinou liptovskou kalváriou a zaujímavou architektonickou pamiatkou.

Turisti sa môžu z mesta vybrať rôznymi turistickými trasami do okolitej prírody obklopenej Veľkou Fatrou, Chočskými vrchmi ako aj Nízkymi Tatrami. Zaujímavé sú výlety k Brankovskému vodopádu, k prírodnej pamiatke Jazierske travertíny alebo k Čukotskej doline. Milovníci športov môžu navštíviť Plaváreň ZSŠ alebo si ísť zalyžovať do Ski parku Malinô Brdo. Vaše deti pri návšteve mesta určite poteší návšteva Hopilandu v interiérovom ihrisku, kde sa môžu vyskákať do sýtosti.

V blízkosti mesta môžu milovníci architektúry navštíviť osadu Vlkolínec, ktorá patrí k pamiatkovej rezervácii ľudovej architektúry a rozprestiera sa na úpätí vrchu Sidorovo. V roku 1993 bola táto osada zapísaná aj do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Pri návšteve mesta sa môžete ubytovať v rôznych hoteloch, penziónoch, apartmánoch alebo chatách, kde Vám pobyt spríjemnia kvalitnými službami.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt