1 ubytovaní

Ubytovanie Revúca

APARTMAN***REVUCA

APARTMAN***REVUCA

Cena od

0€

Príjemný 3 izbový apartmánový byt s balkónom APARTMÁN***REVÚCA poskytuje súkromie počas pobytu návštevníkom mesta Revúca a regiónu GEMER.  Je v centre mesta a v blízkosti sa nachádzajú všetky potrebné služby okresného mesta. K dispozícii je vybavená ku...

Komentárov(0) Zobrazení (4350x) Viac...


Ubytovanie Revúca

Ubytovanie Revúca

Revúca je okresným mestom rozprestierajúcim sa v Banskobystrickom kraji. Mesto sa rozprestiera v nádhernom prostredí juhovýchodnej časti Slovenského Rudohoria a zaraďujeme ho k regiónu Gemera. Svojich návštevníkov mesto zaujme množstvom pamiatok ako aj nádhernou prírodou, ktorá sa nachádza v jeho okolí.

K historickým pamiatkam mesta patrí pútavý rímskokatolícky kostol postavený v neskorom gotickom štýle zasvätená svätému Vavrincovi diakonovi z druhej polovice 15. storočia a evanjelický tolerančný kostol postavený v klasistickom slohu v rokoch 1784- 1785. Najzaujímavejšou pamiatkou mesta je neodmysliteľne rokoková kúria, na ktorej mieste bolo v minulosti zriadené Prvé slovenské gymnázium. Rokoková kúria svojich návštevníkov v dnešnej dobe zaujme najmä múzeom, ktoré sa v jej priestoroch nachádza. K zaujímavým pamiatkam Revúcej patrí aj budova mestskej radnice z roku 1819, postavená v klasistickom slohu ako aj neoklasistická budova mestského hostinca postavená v roku 1877. Zaujímavosťou mesta je aj evanjelická fara so svojou pamätnou tabuľou venovanou farárovi Samuelovi Reussovi ako aj meštiansky nárožný dom.

Svojich návštevníkov každoročne mesto láka aj množstvom akcií medzi ktoré patrí napríklad Zochova divadelná Revúca, Dni mesta Revúca, Revúcky jarmok, Revúcke augustové koncerty alebo Revúcke Vianočné trhy.

Milovníkov turistiky očarí nádherná príroda v okolí mesta, ktorú tvorí Národný park Muránska planina, Revúcka vrchovina ako aj Stolické vrchy. Práve toto okolie poskytuje návštevníkom množstvo zimných a letných turistických trás a tým aj výborné podmienky pre turistiku. Pútavý je výstup na Kohút v nadmorskej výške 1409 metrov nad morom ako aj povestné bralo Cigánka, ktoré sa rozprestiera v Národnom parku Muránska planina.

Pri návšteve tohto nádherného mesta sa môžete ubytovať v penziónoch, hoteloch a hostincoch, ktoré Vám spríjemnia pobyt pomocou svojich služieb na vysokej úrovni.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt