Penzión ALCORSO
cena od

30 €

Akcie:

Penzión Al Corso sa nachádza hneď vedľa mestského parku, kde si môžete zabehať alebo sa poprechádzať. Aquapark Aqualand Banská Bystrica je vzdialený necelých 500 metrov. V blízkosti penziónu, do 5 minút chôdze, nájdete aj najväčší slovenský disko klub Ministry of Fun Banská Bystrica. Na ekonomickú fakultu Univerzity Mateja Bela prídete z penziónu peši za 2 minúty. Rooseveltova nemocnica sa nachádza 800 metrov odtiaľto.

Múzeum Slovenského národného povstania nájdete 1,2 km od penziónu a do lyžiarskeho strediska Selce sa dostanete do 10 km. Lyžiarske strediská Šachtičky a Králiky sú vzdialené 13 km. Na letisko v Sliači prídete do 14 km a do lyžiarskeho strediska Ski Snow Donovaly do 16 km. 

Okolie objektu – Zobraziť mapuSupermarket:

Lidl (0,1 km)

Trh:

Mestská tržnica/City market (1 km)

Reštaurácia:

Reštaurácia Belveder/Belveder restaurant (0,2 km), Námestie SNP BB/Downtown of Banska Bystrica (0,1 km)

Kaviareň/bar:

Belveder (0,2 km), Námestie SNP BB/Downtown of Banska Bystrica (1 km)

Hory:

Kremnické hory (12 km)

Rieka:

Hron (1 km)

Lyžiarsky vlek:

Park Snow Donovaly (25 km), Ski Kraliky (7 km), Ski Šachtičky (6 km)

Hory:

Šachtičky (10 km), Donovaly (25 km)

Užitočné informácie

Registrácia

od 14:00 do 21:00

 

Odhlásenie

od 7:00 do 10:00

 

Zrušenie/
platba vopred

Storno podmienky a podmienky platby vopred sa líšia podľa typu izby. Prosím, pri výbere izby si prečítajte podmienky danej izby, ktoré sú uvedené vyššie.

   

Deti a prístelky

Deti sú v hoteli vítané.

Zdarma! Maximálne dve deti do 16 rokov pri použití existujúcich postelí: bez poplatku 

Zdarma! Všetky deti do 2 rokov na detskej postieľke: bez poplatku 

Všetky deti do 16 rokov na prístelke: poplatok 8 EUR za noc

Ostatné staršie deti alebo dospelí na prístelke: poplatok 10 EUR za noc

Maximálny počet prísteliek v izbe: 1

Poplatky za doplnkové služby nie sú automaticky započítané do celkovej ceny a je potrebné zaplatiť ich zvlášť priamo v hoteli.

 

Domáce zvieratá

Domáce zvieratá sú povolené. Môže byť za ne účtovaný poplatok.

Ubytovanie Banská Bystrica
Banská Bystrica (okres) , Región / Kraj Pohronie , Slovensko

Al Corso, moderný penzión rodinného typu, sa nachádza iba 5 minút chôdze od centra mesta. 

X

Galéria obrázkov

 • Single bed
 • Triple room
 • Double room
 • Triple room
 • Bathroom
 • Bathroom
 • Triple room
 • Triple room
 • Double room
 • Triple room
 • Triple room
 • Single room
 • Double room
 • Single bed
 • Double room


Detailný popis

Typ zariadenia:
Penzión
Adresa:
Tajovského 22, 97409 Banská Bystrica
Recepcia:

Check in: 14:00  -21:00

Check out: 10:00

Dostupnosť:
-
Okolie:

Okolie   HRONSEK - DREVENÝ ARTIKULÁRNY KOSTOL

Drevený artikulárny kostol v Hronseku bol v roku 2008 spolu s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka zaradený do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Kostol bol postavený na murovanom základe v rokoch 1725 – 1726, postavenie kostola v tom čase bolo možné len za osobitných podmienok. Objekt musel byť celý z dreva bez použitia jediného kovového klinca a musel byť dokončený presne o rok po začatí výstavby. Kostol má amfiteatrálne umiestnené lavice. Oltár je barokový z polovice 18. storočia s drevenou stĺpovou architektúrou. Stred oltára tvorí obraz Zoslanie Ducha sv. od S. Mijaloviča. Organ z roku 1763 patrí medzí vzácne barokové organy, nemá pedály a má len 6 registrov, je umiestnený nad oltárom. Celková kapacita kostola je 1100 miest na sedenie. Jeho perfektné akustické možnosti sú využívané aj na zaujímave komorné koncerty.

KALVÁRSKA HORA URPÍN

Kalvária - jeden z najkrajších skvostov Banskej Bystrice, stojaca na severovýchodnom úpätí kopca Urpín. Kalvária znamená miesto, či vŕšok ukrižovania nášho Pána Ježiša Krista v Jeruzaleme, resp. vyobrazenie krížovej cesty.

Kalvárska hora Urpín je v súčasnosti areálom pozostávajúcim z historickej aleje so zastaveniami (krížová cesta), vrcholového kostolíka a novostavby kláštora.

Urpínska alej - pozostávala pôvodne zo 71 druhovo rozličných chránených stromov, prevažne lipy veľkolistej (59 stromov), 2 stromov pagaštana konského, 2 stromov agáta bieleho a jedného javora poľného. Všetky stromy sú staré až 250-300 rokov.

Kostol Povýšenia Svätého Kríža - s novým zvonom, obnoveným vchodovým portálom.

HORNÝ HARMANEC - HARMANECKÁ JASKYŇA, ŠPANIA DOLINA A STARÉ HORY

Horný Harmanec - Harmanecká jaskyňa. Jedna z najvýznamnejších jaskýň na Slovensku, ktorá je aj národnou prírodnou pamiatkou, vyznačujúca sa pozoruhodnými podzemnými priestormi s rútivými dómami, mimoriadne bohatým výskytom mäkkého sintra, či množstvom zimujúcich netopierov. Jaskyňa sa nachádza v doline Harmanca v južnej časti Veľkej Fatry. K jej vstupnej časti vedie serpentínový chodník s náučnými tabuľami.

Špania Dolina - banícka obec, ktorá je skanzenom ľudovej architektúry a baníckych pamiatok. Obci uprostred Starohorských vrchov dominuje pôvodný ranogotický Kostol Premenenia Pána z roku 1254. Ku vchodu do kostola vedie pozoruhodné drevené kryté schodisko so 160 drevenými schodmi. Na námestí nájdete najvýznamnejšiu banícku pamiatku - budovu Klopačky zo 16. storočia. V Klopačke sa nachádza expozícia tradičných paličkovaných čipiek. Pri Klopačke začína okruh Banského náučného chodníka, ktorý Vás prevedie obcou a jej okolím, kde na zastávkach spoznáte históriu obce a baníctva, ktoré je s ňou úzko späté. V obci nájdete tiež unikátne banícke domy z 19. storočia, kombinované stavby z kameňa a dreva, omietané hlinou a bielené vápnom s drevenou šindľovou strechou, ale tiež niekoľko tradičných dreveníc. Z haldy Maximilián, pamiatky na činnosť miestnych baní sa Vám naskytne pozoruhodný pohľad na panorámu obce a okolitých vrchov. 

Staré Hory sú jednou z najstarších baníckych osád, založené boli už v 13. storočí. V súčasnosti je obec známa predovšetkým ako pútnické miesto, ktorého centrom je kostol Panny Márie, ktorý bol v roku 1990 pápežom povýšený na Baziliku Minor a tiež blízka studnička so sochou Panny Márie. Na jeseň a v zime roku 1944 boli Staré Hory centrom partizánskeho diania. Niekoľko partizánskych zemlianok nájdete v okolí obce dodnes. Nad obcou sa vypína prírodná pamiatka Majerova skala.

Turistika

Okolie Banskej Bystrice poskytuje veľké množstvo možností pre kratšie i dlhšie pešie túry. Hustá sieť značkokovaných chodníkov v Nízkych Tatrách, Slovenskom Rudohorí, Veľkej Fatre alebo Kremnických vrchoch, uľahčuje orientáciu a výber pre všetky vekové kategórie turistov.

TIPY NA VÝLETY: Banská Bystrica (Fončorda - Tulská ulica) - Králiky - sedlo Tri kríže - Malachov: 7,10 hod. Staré Hory - Majerova skala - Krížna - Turecká: 5,15 hod. Donovaly - Kozí chrbát - Korytnica: 4 hod. Donovaly - Šachtička - Banská Bystrica: 5,40 hod. Nemecká - Ráztocká dolina - Veľká Chochuľa - Korytnica kúpele: 8,40 hod. Králiky - Chata nad Králikmi - Skalka - Vyhnatová - Kordíky - Králiky: 6 hod. Dolný Harmanec - Japeň - Staré Hory: 4,15 hod. Donovaly - Zvolen - Malý Zvolen - Liptovské Revúce: 3,5 hod. Srdiečko - Chopok - Poľana - Krížske sedlo - Príslop - Srdiečko: 7,15 hod. Trangoška - Chata gen. M. R. Štefánika - Ďumbier - Chopok - Kosodrevina - Trangoška: 7,5 hod.

Banská Bystrica a jej okolie je bohatá na príjemné trávenie voľného času. Pre viac informácií navštívte portál www.icbb.sk

Popis izieb:

Izby v penzióne Al Corso sú zariadené dreveným nábytkom. Všetky sú vybavené TV a je v nich k dispozícii i vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom.

Pri ubytovaní v niektorej z jednolôžkových, dvojlôžkových, trojlôžkových izieb si môžete objednať výdatné raňajky.

Exteriér:
Zdravotné stredisko, Domáci maznáčikovia - malí, Parkovisko, Internet, Nefajčiarske prostredie, Bazén - vnútorný, Lyžiarsky vlek, Úschovňa lyží, Diskotéka, Reštaurácia, Kaviareň, Cukráreň, Grill
Kapacita:
11(+3)
Stravovanie:

Raňajky podávame priamo v penzióne Alcorso.

Raňajky 4 EUR

Najbližšie reštaurácie, nákupné centrum a obchody nájdete len 100 metrov od penziónu.

Zemepisná šírka:
48.738821319759
Zemepisná dĺžka:
19.133646198148
Zviera:

Mapa lokalityPenzión ALCORSO Penzión ALCORSO Al Corso, moderný penzión rodinného typu, sa nachádza iba 5 minút chôdze od centra mesta. 

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt