1 ubytovaní

Ubytovanie Turecká

penzión Sant Bernard

penzión Sant Bernard

Cena od

30€

Náš  trojhviezdičkový penzión sme vybudovali v unikátnom rakúskom dizajne pri ktorom Vás upútajú najmä kamenné obklady vonkajšej fasády z prírodného pieskovca, masívne drevené balkóny po ktorých sa v letných mesiacoch ťahajú desiatky farebných muškátov, vyr...

Komentárov(0) Zobrazení (6267x) Viac...


Ubytovanie Turecká

Ubytovanie Turecká

Ski Turecká- Krížna je lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v pohorí Veľká Fatra. Najbližším mestom v okolí je Banská Bystrica, vzdialená 17 km. Stredisko svojim návštevníkom ponúka výborné služby a upravené zjazdovky.

Stredisko je skvelou voľbou pre rodiny s deťmi, lyžiarov a snoubordistov začiatočníkov, pokročilých ako aj pre profesionálov. Svahy Krížnej sa nachádzajú v nadmorských výškach až 1574 metrov nad morom a obľúbené sú aj u skialpinistov. Svojim návštevníkom stredisko ponúka 2 km zjazdoviek, pričom najdlhšia zjazdovka má 1,3 km. Zjazdovky v stredisku sú obsluhované dvomi vlekmi. Lyžiarsky vlek Turecká je dlhý 900 metrov a obsluhuje červenú zjazdovku Lajštroch s prevýšením 250 metrov a dĺžkou 1300 metrov a detský lyžiarsky vlek je dlhý 400 metrov a obsluhuje modrú zjazdovku. Stredisko má väčší počet vlekov, no ešte stále na nich prebieha rekonštrukcia. K službám strediska patrí bufet, ponúkajúci rýchle občerstvenie.

Pútavá je aj návšteva okolia lyžiarskeho strediska a to najmä návšteva mesta Banská Bystrica vzdialeného 17 km. Mesto je nevšedné svojou architektúrou, kultúrou ako aj históriou. Centrum mesta patrí k mestským pamiatkový rezerváciám. Dominantou tohto historického mesta je Mestský hrad, rozprestierajúci sa priamo na námestí. K impozantným pamiatkam mesta patrí Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Kaplnka svätej Barbory, patrónke baníkov s unikátnym oltárom Majstra Pavla z Levoče, na námestí SNP sa rozprestiera Katedrála svätého Františka Xaverského, zaujímavá je aj zrekonštruovaná radnica alebo históriou dýchajúce staré domy obyvateľov ku ktorým patrí Benického dom alebo Thurzov dom a v meste sa nachádza aj impozantná Mestská hodinová veža..

Pri návšteve lyžiarskeho strediska sa môžete ubytovať v chalupách v Tureckej alebo môžete využiť ubytovacie služby penziónu lebo chalúp v blízkych Starých Horách.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt