1 ubytovaní

Ubytovanie Brusno

Lázeňský dům Poľana

Lázeňský dům Poľana

Cena od

90€

Léčebný dům Poľana se nachází v Kúpeľoch Brusno a nabízí kvalitní ubytování.

Komentárov(0) Zobrazení (11541x) Viac...


Ubytovanie Brusno

Ubytovanie Brusno

Brusno je kúpeľňou obcou v okrese Banská Bystrica. Obec sa rozprestiera na strednom Slovensku, v údolí Slovenského Rudohoria a svojim návštevníkom ponúka oddych a relax v nádhernom tichom prostredí s čistým vzduchom a s mierne teplou podhorskou klímou.

Kúpele sa nachádzajú v zalesnenej doline v oblasti potoka Brusnianka pod vrcholmi Nízkych Tatier. Minerálne vody, ktoré sa tu nachádzajú sú vápenato-horečnaté, hydrogénuhličitanovo-síranové a sírne. Tieto vody sa využívajú na liečbu zažívacích chorôb, chorôb tráviaceho ústrojenstva, obehového ústrojenstva a látkovej premeny. Ide najmä o choroby pečene, obličiek, črevné a žalúdočné poruchy. Okrem týchto ťažkostí sa v kúpeľoch liečia aj choroby pohybového ústrojenstva a srdcovo-cievne choroby. K základom liečby patria pitné kúry, ktoré sú doplnené o elektroterapiu, hydroterapiu, rehabilitačné masáže a cvičenia.

Milovníci turistiky sa môžu z obce vybrať do okolitej prírody, kde prevláda ticho a čistý vzduch. Nádherný je najmä výhľad na končiare Nízkych Tatier, ktorý sa naskytne každému návštevníkovi obce.

Návštevníci obce sa môžu vybrať na návštevu do okolia, ktoré im ponúka množstvo zaujímavostí. V blízkosti obce sa nachádza Lupčiansky hrad, pochádzajúci z 13.storočia. Hrad sa nachádza v údolí rieky Hron a v roku 1873 tu bol zriadení sirotinec. Pútavá je aj návšteva obce Kalište, ktorá patrí od roku 1962 k národným kultúrnym pamiatkam a svojim návštevníkom ponúka zaujímavú expozíciu v prírode. Zaujímavá aj návšteva blízkeho krajského mesta Banská Bystrica, kde sa nachádza vzácna sakrálna pamiatka rímskokatolícky kostol Panny Márie.

Pri návšteve tejto malebnej kúpeľnej obce sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch, penziónoch a chatách, ktoré Vám ponúknu služby na vysokej úrovni. Ubytovacie kapacity obce majú kapacitu až 296 lôžok.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt