3 ubytovaní

Ubytovanie Marianka

Pútnický mlyn

Pútnický mlyn

Cena od

37€

Apartmány Pútnický mlyn jsou umístěny v príjemnom podhorskom prostredí Malých Karpát, 10 minút od hlavného mesta Bratislavy, s možnosťou parkovania priamo pri penzióne. Každá izba má sociálne zariadenie, televíziu a klimatizáciu.

Komentárov(0) Zobrazení (5816x) Viac...

APART HOTEL VILLAS IVICA

APART HOTEL VILLAS IVICA

Cena od

35€

Rodinný Apartments Villa Ivica sa nachádza v pokojnej oblasti Malých Karpát, na okraji Bratislavy, cca 9 km od historického centra Bratislavy. Penzión ponúka pohodlné ubytovanie hotelového typu v apartmánoch, niektoré so súkromnými terasami.

Komentárov(0) Zobrazení (8269x) Viac...

Relax Mariánka

Relax Mariánka

Cena od

32€

Relax Mariánka je situovaná v obci Betlanovce s krásnym výhľadom na Slovenský raj a štíty Vysokých Tatier, len 15 minút chôdze od turistickej oblasti Podlesok, ktorý je východiskovým bodom do celého národneho parku Slovenský raj.

Komentárov(0) Zobrazení (4663x) Viac...


Marianka

Marianka

Marianka je krásna západoslovenská obec ležiaca v Bratislavskom kraji, v okrese Malacky. Obec spadá do regiónu Záhorie, jej rozloha je 322 ha a má 1864 obyvateľov. Svojich návštevníkov očarí mnohými historicko-kultúrnymi pamiatkami a možnosťami pre šport. Obec sa rozprestiera na juhozápadnom úpätí pohoria Malé Karpaty a z juhu ju ohraničuje Záhorská nížina. Chotár sa nachádza v nadmorskej výške 180 – 400 m. n. m. Obcou prechádza mnoho turistických aj cykloturistických trás do najbližšieho pohoria Malé Karpaty, ale výlety sa organizujú aj do vzdialenejších končín Slovenska. V každom ročnom období sa usporadúvajú rodinné vychádzky spojené s tradičnou opekačkou a s letným stanovaním. Medzi národné kultúrne pamiatky umiestnené v obci patrí rímskokatolícky kostol – Bazilika Narodenia Panny Márie, ktorá je aj pútnickým miestom. Postavená bola v roku 1377 v gotickom slohu a v polovici 17. storočia bola rozšírená a zbarokizovaná. Súčasťou kostola je aj archaizujúca soška Madony umiestnená na oltári pochádzajúca zo 14. storočia. Súsošie svätého Jána Nepomuckého z roku 1760 patrí tiež do zoznamu národných kultúrnych pamiatok obce. Unikátna je aj bridlicová štôlňa v Mariánskom údolí, v ktorej sa nachádza miniexpozícia ťažby a spracovania bridlice. Krížová cesta v Mariánskom údolí obsahuje šesť kaplniek z rokoch 1710 až 1729. Okrem týchto kaplniek sú v obci umiestnené aj kaplnky svätej Anny postavené v roku 1691, kaplnka Svätej studne pochádzajúca z roku 1696, kaplnka svätého Floriána z roku 1700 a tiež Kalvária postavená v roku 1936. Pútavý je aj Exercičný dom z roku 1598, ktorý bol pôvodne kláštorom a prestavaný bol na kaštieľ v roku 1840. Nádherné sú aj sochy svätého Antona Paduánskeho s volútovým podstavcom a socha svätého Pavla pustovníka. V obci sa nachádza aj Hrobka Jozefa Závodského ukrytá v Mariánskom údolí. Súčasťou hrobky je aj reliéfny portrét z roku 1941. Pri návšteve tejto krásnej obce sa môžete ubytovať v penziónoch alebo hostincoch s výbornými službami na vysokej úrovni.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt