4 ubytovaní

Ubytovanie Dolná Lehota

Chalupa Anička

Chalupa Anička

Cena od

100€

Príďte prežiť radostné chvíle do Chalupy Anička, ktorá sa nachádza v krásnej prírode Nízkych Tatier, na okraji lesa, v obci Lopej. Nezabudnuteľnú dovolenku Vám dotvorí výhľad horský potok v tieni lesa.

Komentárov(0) Zobrazení (3811x) Viac...

Chata Silvia

Chata Silvia

Cena od

60€

Chata Silvia ponúka veľmi príjemné ubytovanie v Nízkych Tatrách.

Komentárov(0) Zobrazení (3986x) Viac...

Hotel Krpáčovo

Hotel Krpáčovo

Cena od

53€

Hotel Krpáčovo ponúka dostupné a pohodlné ubytovanie v Nízkych Tatrách, ubytovanie v srdci rekreačnej oblasti Krpáčovo v blízkosti vrcholov Chopok a Ďumbier v Nízkych Tatrách.  

Komentárov(0) Zobrazení (3476x) Viac...

Chata Rusalka

Chata Rusalka

Cena od

10€

Chata Rusalka je situovaná v tichom horskom prostredí Nízkych Tatier na Krpáčove, v blízkosti jazera a lyžiarskeho vleku.

Komentárov(0) Zobrazení (3732x) Viac...


Ubytovanie Dolná lehota

Ubytovanie Dolná lehota

Dolná Lehota je obec v regióne Chopok nachádzajúca sa v okrese Brezno v Banskobystrickom kraji. Obec sa rozprestiera na 5544 ha a v jej blízkosti sa nachádzajú mestá Banská Bystrica a Podbrezová. Svojich návštevníkov zaujme pútavými historickými pamiatkami, nádhernou okolitou prírodou patriacou k Národnému parku Nízke Tatry ako aj zaujímavým okolím, ponúkajúcim možnosti pre rôzne športy. Obec leží v malebnom údolí Vajkovského potoka, je 3 km vzdialená od rieky Hron a svojim návštevníkom ponúka neobyčajné turistické chodníky v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry. K pútavým turistickým trasám patrí návšteva Žiarskej hole, Vajkovskej doliny alebo Skalky. Turisti môžu absolvovať aj výstupy na vrcholy Nízkych Tatier Chopok, Ďumbier alebo Chabanec. Chotár obce je známi strediskom oddychu a rekreácie Krpáčovom, ktoré je iba 7 km vzdialené od obce. Na svoje si tu prídu milovníci člnkovania alebo kúpania. Obec zaujme aj milovníkov lyžovania a bežkovania, pretože sa v jej blízkosti nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, 7 km je vzdialené Krpáčovo, 13 km sú od obce vzdialené Tále a 16 km je od obce vzdialené Srdiečko na Chopku, kde sa nachádzajú zjazdovky, ktoré sú zasnežované umelým snehom. K historickým zaujímavostiam obce patrí kostol Jána Krstiteľa s interesantnými maľbami od J. Hanulu, pochádzajúci z roku 1914, evanjelická zvonica, pochádzajúca z roku 1818 alebo kaplnka z roku 1818. Zaujímavá je aj návšteva pomníkov, ktorých je v obce niekoľko, nachádza sa tu pomník obetiam lavíny v Kulichovej doline, pomník obetiam II. svetovej vojny alebo pamätník patrónky baníkov monument Svätá Barbora, ktorý je pozostatkom banskej činnosti. Pri návšteve Dolnej Lehoty sa môžete ubytovať v chatách priamo v obci alebo môžete využiť ubytovacie kapacity blízkej Banskej Bystrice alebo Podbrezovej.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt