0 ubytovaní

Ubytovanie Tvrdošín
Ubytovanie Tvrdošín

Ubytovanie Tvrdošín

Tvrdošín je okresné mesto rozprestierajúce sa v Žilinskom kraji. Mesto leží na sútoku riek Oravica a Orava a patrí k regiónu Orava. Svojim návštevníkom ponúka množstvo pútavých historických pamiatok ako aj prírodných zaujímavostí.

K pútavým pamiatkam mesta patrí rímskokatolícky kostol Všetkých svätých, vyrobený z dreva v prvej polovici 15. storočia. Táto sakrálna pamiatka postavená v gotickom slohu je zoradená aj do zoznamu UNESCO. Vo vnútri kostola môžete obdivovať pútavé ornamentálne a figurálne maľby. Zaujímavou sakrálnou pamiatkou Tvrdošína je aj kostol Najsvätejšej Trojice. Interesantná je návšteva ľudového domu v mestskej časti Medvedzie. Trvalá expozícia je inštalovaná v klasistickej kúrii, ktorá pochádza z 19. storočia. Na ploche okolo 600 m2 môžete obdivovať dokonca až 266 kresieb a olejomalieb, ktoré popisujú život a tvorbu Márie Medvecovej, maliarky ktorej život sa spája s regiónom Oravy.

Každoročne mesto láka svojich návštevníkov aj rôznymi podujatiami. Pútavá je návšteva Folklórnych Oravíc, vystúpení rôznych folklórnych súborov a skupín, ktoré sa koná v júli na sviatok svätej Anny. Zaujímavá je aj návšteva Michalovského jarmoku ako aj festivalu dychoviek FORDYCH.

Milovníci turistiky sa môžu okolitými turistickými chodníkmi vybrať do nádhernej prírody, ktorú okolie mesta Tvrdošín ponúka. Plavci môžu navštíviť Plaváreň SOU Nižná, ktorá návštevníkom ponúka plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov. Milovníci lyžovania môžu v blízkosti mesta navštíviť lyžiarske stredisko Brezovica. V lyžiarskom stredisku sa nachádza päť zjazdoviek o dĺžke trate 4,5 km, ktoré ponúkajú skvelé podmienky pre lyžovanie.

Pri návšteve mesta sa môžete ubytovať v hoteloch, privátoch a penziónoch, ktoré Vás očaria službami na vysokej úrovni, ktoré svojim návštevníkom ponúkajú.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt