1 ubytovaní

Ubytovanie Rožňava

Hotel Čierny Orol

Hotel Čierny Orol

Cena od

80€

Hotel Čierny orol** sa nachádza v centre mesta Rožňava na námestí a je zriadený v historickej budove z 15. storočia. Ponúka štandardne i luxusne zariadené izby s internetovým pripojením a s bezbariérovým prístupom. Hotel má k dispozícii reštauráciu, kamenné...

Komentárov(0) Zobrazení (8139x) Viac...


Ubytovanie Rožňava

Ubytovanie Rožňava

Rožňava je okresným mestom rozprestierajúcim sa v Košickom kraji. Mesto sa rozprestiera v strednej časti Rožňavskej kotliny, ktorá z juhu hraničí so Slovenským krasom a zo severu s úpätím Volovských vrchov. Cez mesto pretekajú významné rieky Slaná a Rožňavský potok. Mesto zaraďujeme k regiónu Gemera a svojim návštevníkom môže ponúknuť množstvo atrakcií od histórie až po prírodné zaujímavosti.

K historickým zaujímavostiam neodmysliteľne patrí historické jadro mesta, ktoré má zaujímavý štvorcový pôdorys. Námestie je obklopené pútavými meštianskymi domami ako aj bohatou sieťou ulíc. K atrakciám, mesta patrí aj radnica, renesančná strážna veža, kláštor vincentiek, evanjelický kostol, budova bývalej banskej komory ako aj biskupský palác. K najvýznamnejším pamiatkam určite patrí kostol Nanebovzatia Panny Márie postavený v gotickom slohu v 14. storočí. Milovníci histórie môžu navštíviť aj Banícke múzeum, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých exponentov ku ktorým patria aj expozície popisujúce nádherné krásy Slovenského krasu.

Milovníci turistiky môžu navštíviť okolie mesta a preskúmať množstvo turistických trás, ktoré ich prevedú nádhernou prírodou Rožňavskej kotliny. V blízkosti mesta sa na Silickej planine rozprestiera Silická ľadnica, ktorá je hlboká 110 metrov a dlhá až 1100 metrov. Milovníci plávania môžu v meste navštíviť aj mestskú plaváreň, kde si môžu do sýtosti zaplávať.

Mesto svojich návštevníkov každoročne láka aj množstvom akcií ako sú napríklad Dni mesta Rožňava, ktoré sprevádza bohatý kultúrny program, Country bál, Rožňavská hudobná jar, ako aj Vianočný jarmok.

Pri návšteve tohto čarokrásneho mesta sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch, penziónoch alebo privátoch, ktoré Vám zabezpečia tie najkvalitnejšie a najlepšie služby.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt