4 ubytovaní

Ubytovanie Podhradie

Penzion Chalupka II

Penzion Chalupka II

Cena od

25€

Penzión Chalupka II ponúka ubytovanie v malebnom historickom mesta Spišské Podhradie s nádherným výhľadom na Spišský hrad.

Komentárov(0) Zobrazení (538x) Viac...

Ubytovanie Erika

Ubytovanie Erika

Cena od

10€

Ubytovanie Erika sa nachádza v príjemnom prostredí obce Krásnohorské Podhradie pod majestátnym hradom Krásna Hôrka.

Komentárov(0) Zobrazení (560x) Viac...

Hotel Podhradie

Hotel Podhradie

Cena od

55€

Hotel Podhradie Považská Bystrica, je tým miestom, ktoré zvedaví objavujú a spokojní vyhľadávajú. Nachádza sa v Považskej Bystrici, v tichej prímestskej časti Považské Podhradie. Hotel Podhradie leží na hlavnom ťahu medzi mestami Trenčín a Žilina, vzdialený...

Komentárov(0) Zobrazení (5703x) Viac...

Penzion Chalupka l

Penzion Chalupka l

Cena od

20€

Penzión Chalupka ponúka ubytovanie v malebnom historickom mesta Spišské Podhradie s nádherným výhľadom na Spišský hrad.

Komentárov(0) Zobrazení (597x) Viac...


Podhradie

Podhradie

Podhradie je malebná západoslovenská obec ležiaca v Trenčianskom kraji, v okrese Prievidza. Obec patrí do regiónu Horná Nitra, jej rozloha je 1276 ha a má 306 obyvateľov. Svojich návštevníkov zaujme krásnou a tichou prírodou a pútavými historicko-kultúrnymi pamiatkami. Obec sa rozprestiera na južných stráňach Hornonitrianskej kotliny, z východnej strany ju obklopuje pohorie Považský Inovec a zo severozápadu sa týči pohorie Vtáčnik. Nadmorská výška chotára je 411 – 1189 m. n. m. Okolitá hornatá príroda vytvára výborne podmienky na pešiu turistiku a cykloturistiku. Turistov očaria aj prírodné rezervácie, ktoré sa tiahnu cez územie obce. Prírodná rezervácia s názvom Holé brehy sa nachádza na juhozápadných svahoch v nadmorskej výške 450 – 470 m. n. m. Chránený je tu Poniklec veľký obyčajný, Ostrevka pestrá, Cesnak horský a iné. Ďalšia prírodná rezervácia sa volá Prieľačina a rozprestiera sa na hlavnom vrchu Považského Inovca – vrch Prieľačina s nadmorskou výškou 893 m. n. m. Nachádzajú sa tam zachovalé sutinové lesy s prirodzeným rastlinstvom a živočíšstvom. Najvzácnejšou a najstaršou pamiatkou obce sú zrúcaniny hradu, ktorý poznáme pod názvom Sivý Kameň. Hrad sa týči na vrchu nad obcou, pochádza z prelomu 13. až 14. storočia a v roku 1524 vyhorel. Pýchou obce je aj rímskokatolícky kostol zasvätený svätému Michalovi Archanjelovi, ktorý bol postavený v roku 1700. Na území chotára stojí aj pomník venovaný všetkým obetiam z prvej a druhej svetovej vojny. Pútavá je aj kaplnka, ktorej patrónom je Ružencová Panna Mária. Kaplnka bola v roku 2007 zrekonštruovaná a opravená. Medzi najznámejšie kultúrne podujatia v obci patrí pochovávanie basy, fašiangové sprievody, silvestrovské plesy a folklórne aktivity. Pri návšteve tejto malebnej obce sa môžete ubytovať v miestnom penzióne alebo v súkromných domoch.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt