1 ubytovaní

Ubytovanie Pezinok


Hotel Jelen

Hotel Jelen

Cena od

28€

Hotel Jeleň je situovaný v centre Pezinoku, len 7 km od lyžiarskeho strediska Pezinská Baba, a ponúka ubytovanie v izbách s bezplatným Wi-Fi a reštauráciu, v ktorej sa podávajú medzinárodné pokrmy a pizza.

Komentárov(0) Zobrazení (4823x) Viac...


Ubytovanie Pezinok

Ubytovanie Pezinok

Pezinok je okresné mesto nachádzajúce sa v Bratislavskom kraji. Mesto sa rozprestiera na západe Slovenska a patrí k Malokarpatskému regiónu. Svojich návštevníkov mesto zaujme svojim zaujímavým vzhľadom ako aj množstvom historických a prírodných zaujímavostí.

Svojich návštevníkov okúzli historickými pamiatkami, medzi ktoré patrí aj Mariánsky stĺp, postavený v roku 1749. K zaujímavým budovám mesta patrí budova Radnice, ktorá sa nachádza na Radničnom námestí ako aj budova Synagógy pochádzajúca z roku 1869. K historickým budovám, ktoré môžeme v meste obdivovať patrí Gotický dom, Kaviakov dom, Palugyayovská kúria ako aj Reliéf korunovania Panny Márie. V meste sa nachádzajú aj pomníky, Pomník osloboditeľov ako aj Pomník hrdinov SNP, ktorý sa nachádza pred vstupom do Zámockého parku. Dominantou mesta je Pezinský zámok, postavený v renesančnom slohu, ktorý sa rozprestiera na juhovýchodnom úpätí pohoria Malé Karpaty. K nevšedným pamiatkam mesta patrí aj Schaubmarov mlyn, ktorý je technickou a kultúrnou pamiatkou mesta. Tento mlyn je najväčším potočným mlynom, ktorý sa nachádza na Slovensku a patrí medzi najväčšie mlyny v Európe.

Pri návšteve mesta sa môžete vydať po Banskom náučnom chodníku, ktorý návštevníkom priblíži ťažbu zlata a iných nerastov v 19. storočí. Zaujímavé je aj absolvovanie Historického okruhu, ktorý Vás prevedie históriou mesta. Milovníci lyžovania môžu navštíviť v blízkosti mesta, iba 12 km od Pezinka sa nachádzajúce lyžiarske stredisko Pezinská Baba, ktoré sa rozprestiera na hrebeni Malých Karpát. Stredisko svojim návštevníkom ponúka až 5 vlekov a 3 zjazdovkové trate. V areály sa nachádzajú aj bežecké trate a taktiež aj sánkarská dráha.

Mesto svojim návštevníkom ponúka služby na vysokej úrovni a nachádza sa tu aj množstvo ubytovacích zariadení. Pri návšteve mesta sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch, penziónoch a moteloch, ktoré Vám ponúknu tie najlepšie služby.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt