3 ubytovaní

Ubytovanie Modra

Chata Modra

Chata Modra

Cena od

12€

Chatová oblasť pod Gýmešom - ubytovacie zariadenie s vlastnou jedálňou a kuchyňou určené pre školy v prírode, školenia, semináre, športové podujatia. Vhodné podmienky pre organizovanie detských táborov, školských výletov, firemné oddychové akcie. Možnosť pr...

Komentárov(0) Zobrazení (1063x) Viac...

Hotel Zochova Chata

Hotel Zochova Chata

Cena od

149€

Len 34 kilometrov od Bratislavy nájdete oázu pokoja a relaxu, ubytovanie v dokonale komfortných izbách, ale i priestor pre športové a spoločenské aktivity.

Komentárov(0) Zobrazení (8914x) Viac...

Hotel Majolika

Hotel Majolika

Cena od

109€

Hotel Majolika se nachází v pokojné části Modry, 25 km od Bratislavy, v historické budově Staré Keramiky.

Komentárov(0) Zobrazení (5225x) Viac...


Modra

Modra

Modra je úchvatné západoslovenské mesto ležiace v Bratislavskom kraji, v okrese Pezinok a je súčasťou Malokarpatského regiónu. Svojich návštevníkov očarí mnohými možnosťami pre šport spojenými s krásnou prírodou a zaujímavými kultúrnymi pamiatkami. Mesto sa rozprestiera na juhovýchodných svahoch pohoria Malé Karpaty v juhovýchodnej časti Trnavskej pahorkatiny. Nadmorská výška jeho chotára je 144 – 709 m. n. m. Pre milovníkov turistiky sú tu vybudované pútavé turistické trasy. Medzi najznámejšie patrí trasa zo Zochovej chaty cez vrch Veľká homoľa, Zámčisko až ku Štúrovej lavičke. Ďalšia trasa vedie z Harmónie ku Medvedej skale a Kukle až k hradu Červený kameň. Zaujímavá je aj cesta Piesok – Zochova chata – Pánske Uhliská – Vysoká (754 m. n. m.) – Hubalová – Čermák a opačným smerom. K športovým aktivitám patrí v meste hádzaná, futbal. volejbal, hokejbal alebo šach. Najstaršou kultúrnou pamiatkou mesta je Rímskokatolícky kostol zasvätený svätému Jánovi Krstiteľovi postavený v gotickom štýle v 13. storočí. Súčasťou stavby je aj renesančná zvonica, ktorá pochádza zo 17. storočia. Ďalším zaujímavým kostolom je rímskokatolícky kostol svätého Štefana, ktorý je farský a pochádza z roku 1873 – 1876. Kostol stojí na mieste niekdajšieho gotického kostola svätej Barbory. V Modre sa nachádza aj niekoľko kaplniek a to rímskokatolícka kaplnka Najsvätejšej Trojice postavená v barokovom slohu v polovici 18. storočia, Kaplnka Panny Márie Snežnej z roku 1740 tiež v barokovom štýle postavená Kaplnka svätej Márie Magdalény z roku 1876. K ďalšími sakrálnymi pamiatkami v meste patrí rímskokatolícky Kostolík svätého Michala Archanjela z roku 1873, Kláštor uršulínok umiestnený pod kostolom svätého Štefana z roku 1901 a synagóga z roku 1902. Pútavá je aj návšteva Múzea Ľudovíta Štúra, kde sa nachádza aj hlavná expozícia osobnosti Štúra a jeho pamätná izba, ktorá pripomína jeho posledné roky života. Súčasťou múzeá je aj Múzeum slovenskej keramickej plastiky a Galéria Ignáca Bizmayera. Pri návšteve tohto mesta sa môžete ubytovať v hoteloch, penziónoch alebo v chatkách, ktoré Vám ponúkajú ubytovanie na vysokej úrovni.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt