0 ubytovaní

Ubytovanie Lučenec
Ubytovanie Lučenec

Ubytovanie Lučenec

Lučenec je okresným mestom ležiacim na juhu Slovenska v Banskobystrickom kraji. Mesto zaraďujeme k historickému regiónu Novohradu a svojim návštevníkom ponúka množstvo historických ako aj prírodných zaujímavostí.

K historickým zaujímavostiam mesta patria tri sakrálne stavby rímskokatolícky kostol pochádzajúci z roku 1783, evanjelický kostol z roku 1784 a kalvínsky kostol z roku 1853. Lučenec je zaujímavý najme nevšedným počtom kaštieľov, medzi najzaujímavejšie patrí Reduta z roku 1810 a taktiež zaujímavá radnica mesta. Milovníci historických exponentov môžu navštíviť Novohradské múzeum a taktiež galériu, k mestským pamiatkovým rezerváciám patrí aj jadro mesta, ktoré má historický vzhľad. Pri prechádzke po meste si môžete všimnúť množstvo zaujímavých, historických budov medzi ktoré patrí budova na Kubínyiho námestí č.9, postavená ako Novohradská banka, dom na Masarykovej ulici č.2 a taktiež budova ďalšej banky na Karmanovej ulici č.2. Domy boli postavené v barokovo, secesno, renesančnom architektonickom smere a svojim štýlom upútajú každého návštevníka mesta.

V blízkosti mesta sa nachádza taktiež množstvo historických pamiatok, ktoré sa oplatí navštíviť. Nachádza sa tu kaštieľ v Haliči, hrad vo Fiľakove alebo kaštieľ v Podrečanoch. Zaujímavá je aj návšteva hradu Šomoška, kde môžeme vidieť aj kamenný vodopád, ktorý vznikol vplyvom sopečnej činnosti a tvorený je čadičom.

Milovníci dlhých prechádzok sa môžu vybrať do Lučenského parku, mestského parku v ktorom sa nachádza množstvo vzácnych drevín.Každoročne mesto láka svojich návštevníkov aj jarmokom ako aj organizovaním medzinárodných výstav v priestoroch Obchodnej zóny, ide o priestor na ktorom sa koncentrujú výstavy a obchod.

Pri návšteve tohto čarokrásneho mesta sa môžete ubytovať v hoteli alebo v penzióne alebo v okolitých ubytovniach a hoteloch, ktoré svojim návštevníkom ponúkajú kvalitné služby.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt