1 ubytovaní

Ubytovanie Kežmarok


Ubytovanie Sokolica- Pieniny

Ubytovanie Sokolica- Pieniny

Cena od

12€

Ubytovanie 100 metrov od kúpeľov Smerdžonka

Komentárov(0) Zobrazení (4919x) Viac...


Ubytovanie Kežmarok

Ubytovanie Kežmarok

Kežmarok je okresným mestom ležiacim v nádhernej scenérií pod Vysokými Tatrami. Mesto patrí k historickému regiónu Spiša a nachádza sa v Prešovskom kraji. Kežmarok dýcha bohatou históriou a turisti ocenia aj výlet do nádherného okolia mesta.

Mesto Vás už na prvý pohľad zaujme svojim historickým centrom, ktoré patrí k mestskej pamiatkovej rezervácii. Hlavnému námestiu mesta dominuje budova kežmarskej radnica a pomocou Hradnej ulice sa dostaneme ku Kežmarskému hradu, ktorý v rokoch 1572 až 1624 nadobudol svoju renesančnú podobu. Hrad zaujme každého jedného návštevníka svojim vzhľadom ako aj exponentmi, ktoré sa v ňom nachádzajú. Dominantou mesta je Bazilika svätého Kríža spolu so svojou renesančnou zvonicou, ktorá je najstaršou zvonicou na Spiši. Nevšednou zaujímavosťou mesta je aj evanjelický drevený artikulárny kostol, stavba z červeného smreku a z tisu, ktorá bola postavená úplne bez kovu. Interesantný je najmä orgán s drevenými píšťalami, ktorý môžeme v kostole vidieť ako aj drevený interiér kostola.

Milovníci turistiky môžu absolvovať túru na Jeruzalemský vrch, ktorý sa rozprestiera vo východnej často mesta. Z tohto vrchu sa Vám naskytne nádherný pohľad na mesto Kežmarok obklopené majestátnymi Tatrami.

Ak by ste mali chuť si zašportovať tak môžete navštíviť Ranč Čajka, ktorý sa nachádza hneď v blízkosti mesta v nádhernom areály obkolesenom lesom. Na ranči Vám ponúkajú oddychové a relaxačné túry na koni do okolitej prírody ako aj jazdy pre začiatočníkov alebo pokročilých. V zime mesto láka svojich návštevníkov lyžiarskym strediskom Ski Štart Kežmarok, ktoré Vám ponúka dve zjazdovky.

Pri návšteve tohto mesta budete okúzlený nádhernou históriou a pobyt Vám spríjemnia aj služby, ktoré sú v meste rozvinuté na vysokej úrovni. Pri návšteve mesta sa môžete ubytovať v špičkových hoteloch alebo penziónoch, ktoré svojimi službami uspokoja každého návštevníka.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt