1 ubytovaní

Ubytovanie Humenné


Hotel Karpatia****

Hotel Karpatia****

Cena od

65€

Máme radi dobré jedlo, výborné vína, Andyho Warhola, slovenskú časť Tokaja aj Karpaty, milujeme kongresy a prežívame svadby. Preto Vám všetko toto v našom hoteli vieme ponúknuť a verte nám, že to robíme s láskou. Hotel Karpatia sa nachádza 250 metrov od his...

Komentárov(0) Zobrazení (4419x) Viac...


Ubytovanie Humenné

Ubytovanie Humenné

Humenné je malebné, okresné mesto rozprestierajúce sa na východe Slovenska v Prešovskom kraji. Mesto patrí do regiónu Zemplín a je jeho druhým najväčším mestom. Humenné láka svojich turistov množstvom zaujímavostí ako aj službami, ktoré sú v meste veľmi dobre rozvinuté. V meste si svoje nájdu ako milovníci histórie, tak aj milovníci prechádzok v prírode a zaujímavá je aj ponuka možností pre rôzne športy.

K najvýznamnejším pamiatkam mesta patrí Renesančný kaštieľ so svojimi záhradami a parkom, ktorý pochádza z roku 1449. Kaštieľ svojim návštevníkom ponúka expozíciu histórie, prírodovedné ako aj ďalšie expozície a výstavy, pretože tu sídli aj Vihorlatské múzeum. K zaujímavostiam mesta patrí aj Gotický kostol, ktorý je dnes farským kostolom Všetkých svätých a je najvýchodnejšou gotickou stavbou v Európe. Milovníkov ľudovej architektúry mesto zaujme Skanzenom ľudovej architektúry, ktorý pozostáva z dreveného kostolíka svätého archanjela Michala a 14 ďalšími ľudovými objektmi. Pútavá je aj návšteva Gréckokatolíckeho chrámu Nanebovzatia Panny Márie, barokovo- klasistickej stavby ako aj návšteva kostolov v neogotickom slohu Kostola Reformovanej kresťanskej cirkvi a Kostola na Kalvárii. Zaujímavé je aj historické centrum mesta s jeho meštianskym domom.

Milovníci turistiky sa môžu vybrať do okolitej prírody a navštíviť aj majestátnu zrúcaninu Jasenovského hradu rozprestierajúceho sa na Humenských vrchoch. V zime láka Humenné mnohých športovcov svojim Skiparkom Chlmec, rozprestierajúcim sa pri obci Chlmec patriacej k mestu Humenné. Milovníci športu si v meste prídu na svoje aj pri návšteve zimného štadiónu alebo pri návšteve mestského kúpaliska, ktoré v meste funguje už od roku 1985.

Pri návšteve tohto zaujímavého mesta sa môžete ubytovať vo viacerých hoteloch, apartmánoch a penzióne, ktoré svojimi službami uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt