3 ubytovaní

Ubytovanie Gerlachov

Apartmán Seman pod Vysokými Tatrami

Apartmán Seman pod Vysokými Tatrami

Cena od

70€

Apartmán Seman pod Vysokými Tatrami sa nachádza na okraji horskej obce Gerlachov pod najvyšším štítom Vysokých Tatier - Gerlach.

Komentárov(0) Zobrazení (930x) Viac...

Apartmán Ubytovanie Dagmar

Apartmán Ubytovanie Dagmar

Cena od

30€

Ubytovanie Dagmar ponúka ubytovanie v malebnej horskej obci Gerlachov, ktorá sa nachádza pod najvyšším štítom Vysokých Tatier - Gerlach.

Komentárov(0) Zobrazení (800x) Viac...

Apartmány pod lesom

Apartmány pod lesom

Cena od

30€

Apartmány pod lesom nabízejí ubytování pod nejvyšším štítem vysokých Tater / Gerlach 2655 m n.m..

Komentárov(0) Zobrazení (856x) Viac...


Ubytovanie Gerlachov

Ubytovanie Gerlachov

Gerlachov je malebná podtatranská obec umiestnená v okrese Poprad. Rozprestiera sa v Prešovskom kraji s rozlohou 527 ha, patrí do regiónu Spiš a má 830 obyvateľov. Svojím návštevníkom ponúka krásnu horskú prírodu, mnoho možnosti pre šport a úchvatné historické pamiatky. Gerlachov leží v Popradskej kotline v podtatranskej časti Lomnickej pahorkatiny. Chotár obce sa rozprestiera v nadmorskej výške medzi 700 – 900 m. n. m. Čarovnú prírodu si návštevníci môžu vychutnať prostredníctvom cyklistických chodníkov a bežeckých tratí, ktoré sú udržiavané v zime aj lete. Každoročne sa uskutočňuje Horský kros – beh do vrchu Gerlach. Tieto preteky sa začínajú v nadmorskej výške 791 m. n. m. a končia v Sliezskom dome (1670 m. n. m.). Gerlachov ponúka svojím návštevníkom športové aktivity ako bežecké lyžovanie, futbal, stolný tenis a hokej, v ktorých sa každoročne konajú súťaže. Zašportovať si môžu aj v miestnej posilňovni. V obci sa nachádza malé múzeum s názvom Gerlachovská izba, ktorá ponúka svojim návštevníkom ukážky tkania na krosnách, škrabania vajíčok, starých remesiel a súťaže o najkrajšiu výzdobu v pílení dreva. V rámci historických pamiatok sú najväčšou vzácnosťou zvyšky kamenného Ranogotického kostola, ktorý pochádza z 13. storočia. Z tohto kostola zostala iba veža a zvon odliaty v roku 1525. Súčasťou obce je evanjelický kostol, ktorý vznikol približne okolo roku 1800. Medzi krásne pamiatky patrí žulový pomník padlým hrdinom SNP postavený na konci druhej svetovej vojny a umiestnený v strede obce a cintorín s 24 padlými vojakmi, ktorí prišli o život pri leteckom nešťastí v roku 1944. Najzaujímavejší je Kamenný most ležiaci v dolnej časti obce a postavený v roku 1865. Most vznikol z lomového kameňa spojeného maltou. Od roku 2008 patrí táto stavba medzi národné kultúrne pamiatky. Pri návšteve tejto malebnej obce sa môžete ubytovať v penziónoch alebo súkromných domoch.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt