1 ubytovaní

Privaty Veľký Meder

Privát Veľký Meder

Privát Veľký Meder

Cena od

24€

Privát Veľký Meder ponúka celoročné ubytovanie rodinného typu na kraji kúpeľného mesta pri thermálparku Thermál Corvinus Veľký Meder-Slovensko. Ubytovanie je vhodné pre rodiny s deťmi,ale i pre páry a skupinku mladých ľudí, dôchodcov a firemné rekreácie....

Komentárov(0) Zobrazení (8602x) Viac...


Ubytovanie Veľký Meder

Ubytovanie Veľký Meder

Veľký Meder je kúpeľné mestečko nachádzajúce sa v okrese Dunajská Streda v Trnavskom kraji, ležiace v Podunajskej nížine, v južnej časti Žitného ostrova. Mesto patrí k turistickým centrám juhozápadnej časti Slovenska k čomu dopomohla aj jeho poloha, keďže je vzdialený iba 65 km od Bratislavy a iba 10 km od hraničného prechodu s Maďarskom.

Veľký Meder je pre návštevníkov zaujímavý ako rekreáciou a oddychom tak aj množstvom historických pamiatok. Oddych ako aj liečivé účinky zabezpečuje v tomto kúpeľnom mestečku najmä geotermálna voda vyvierajúca z dvoch prameňov, ktorá má blahodarné účinky na liečenie kĺbových ochorení, chrbtice, svalov a prispieva aj k celkovej regenerácií organizmu.

Hlavným centrom cestovného ruchu vo Veľkom Mederi je termálne kúpalisko Thermal Corvinus. Kúpalisko poskytuje množstvo vnútorných ako aj vonkajších bazénov a taktiež aj wellnes služby. Areál tohto termálneho kúpaliska sa rozprestiera v blízkosti dubového lesoparku, ktorý Vám umožní oddych v nádhernom prostredí. Pre deti je v areály kúpaliska nezabudnuteľná návšteva Tarzánie. Tarzánia je s celkovou dĺžkou 671m najdlhším lanovým parkom na Slovensku. Lanový park sa skladá z lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch.

Pre milovníkov ďalších športov je vo Veľkom Mederi možné aj športové rybárstvo, cykloturistika alebo jazda na koni.

Zaujímavosťou je aj pobyt v Soľnej bani hotela Spa and Wellness Orchidea. Soľná baňa je vybudovaná z prírodných kvádrov soli z Poľskej a Pakistanskej soľnej bane a na podlahe je rozsypaná soľ z Mŕtveho a Jadranského mora. Pobyt v soľnej bani má liečivé účinky na infekcie dýchacích ciest, astmu, alergie rôzneho pôvodu, chronickú nádchu, dermatologické ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu a v bani sa taktiež zrýchľuje metabolizmus buniek, čo pomáha odbúravať tukové zásoby a celulitídu.

Pre milovníkov turizmu sa v blízkosti mesta rozprestiera priehrada Gabčíkovo, ktorá ponúka možnosť plavby loďou a Veľký Meder je taktiež východiskovým bodom náučného chodníka Čičovské mŕtve rameno.

Na svoje si v tomto meste prídu aj milovníci histórie. V meste je možné navštíviť Rímskokatolícky kostol sv. Mikuláša z roku 1900 alebo Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie z roku 1910. Unikátnou pamiatkou je klasistická kúria z 19. storočia a zaujímavosťou sú aj pamätné sochy Bélu Bartóka a Mateja Corvína. V rokoch 1946-1948 bol v meste vysvätený aj pamätný stĺp deportovaných a presídlencov. V meste sa nachádza aj pomník hrdinov I a II. svetovej vojny a cintorín 5000 až 6000 srbských a čiernohorských zajatcov z prvej svetovej vojny .

Veľký Meder je každoročne navštevovaný a jeho veľká návštevnosť podporila najmä rozvoj ubytovacích služieb. Lacné ubytovanie si môžu návštevníci nájsť v okolí kúpaliska ako aj po celom tomto nádhernom meste. V meste sa nachádza množstvo penziónov, lacných privátov ale aj luxusnejších hotelov.

Tú najpríjemnejšiu letnú dovolenku pri vode Vám zabezpečí pobyt na juhu Slovenska vo Veľkom Mederi. Ubytovanie v tomto regióne Vám zaručí pokojné a príjemné chvíle strávené v nádhernom prostredí.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt