Chata pod Magurou
cena od

12 €

Akcie:

Ubytovanie Donovaly
Banská Bystrica (okres) , Región / Kraj Pohronie , Slovensko

Chata pod Magurou je horská chata, situovaná priamo pri údolnej stanici sedačkovej lanovky na Novú hoľu. Chata stojí priamo pri zjazdovke Nová hoľa a v blízkosti zjazdovky Záhradište.

X

Galéria obrázkovDetailný popis

Typ zariadenia:
Chata
Adresa:
Chata pod Magurou 130, 97639 Donovaly
Recepcia:
-
Dostupnosť:

Autom - autobusom
- Banská Bystrica, Donovaly, Ružomberok
- Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Donovaly, Banská Bystrica
- Žilina, Ružomberok, Donovaly, Banská Bystrica
- Dolný Kubín, Ružomberok, Donovaly, B. Bystrica

Vlakom
- Bratislava, Žilina, Ružomberok, Poprad, Košice
- Bratislava, Zvolen, B.Bystrica, Brezno, Košice

Okolie:

Donovaly sú významné centrum letnej i zimnej turistiky s dvojicou lyžiarskych areálov (Záhradište a Nová hoľa), bežeckými traťami a množstvom značených chodníkov do okolitých pohorí. Od roku 1992 sa tu každoročne konajú preteky psích záprahov. Donovaly sa nachádzajú na rozhraní  Veľkej Fatry a Starohorských vrchov. Najvyšší vrchol nad nimi je Zvolen (1 402 m n. m.), vedľa sa nachádza Nová hoľa (1 370 m n. m.), kam vedie aj kabínková lanovka.

Popis izieb:

Ubytovací kapacita chaty je 40 lôžok + 2 prístelky. Izby sú štvorposteľové so spoločnými sociálnymi zariadeniami na chodbách, zvlášť pre mužov a ženy. Všetky izby sú plne zariadené a vybavené dreveným nábytkom.

Exteriér:
Konferenčná/spoločenská miestnosť, TV miestnosť, Informačná služba, Domáci maznáčikovia - malí, Parkovisko, Záhrada, Internet, Nefajčiarske prostredie, Lyžiarsky vlek, Biliard, Požičovňa lyží, Úschovňa lyží, Detské ihrisko, Zber húb, Reštaurácia, Záhrada, Grill
Kapacita:
4(+0)
Stravovanie:

V typickej horskej reštaurácii ponúká Chata pod Magurou stravovanie formou raňajok, polpenzie, plnej penzie a A la carte. V reštaurácii alebo na terase si doprajete šálku dobrej kávy a obľúbený dezert. Jedálny lístok ponúka špeciality medzinárodnej a slovenskej kuchyne, doplnený širokým výberom kvalitných nápojov a vín.Pre skupiny zabezpečíme zloženie menu, resp.jedálneho lístka. Pre Vašu rodinu, firmu a inú uzavretú spoločnosť zrealizujeme po dohode slávnostné menu, večierok, oslavu, banket , raut a catering.

Zemepisná šírka:
48.8781155
Zemepisná dĺžka:
19.2365033
Zviera:

Mapa lokalityChata pod Magurou Chata pod Magurou Chata pod Magurou je horská chata, situovaná priamo pri údolnej stanici sedačkovej lanovky na Novú hoľu. Chata stojí priamo pri zjazdovke Nová hoľa a v blízkosti zjazdovky Záhradište.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt