0 ubytovaní

Ubytovanie Poltár
  Ubytovanie Poltár

  Ubytovanie Poltár

  Poltár je okresné mesto rozprestierajúce sa v Banskobystrickom kraji. Mesto leží na juhu Slovenska a patrí k regiónu Novohrad. Svojich návštevníkov mesto láka okolitou prírodou keďže sa rozprestiera na úpätí Slovenského Rudohoria v severovýchodnej časti Lučenskej kotliny.

  K pútavým pamiatkam mesta patrí klasistický Evanjelický kostol augsburského vyznania, ktorý pochádza z roku 1791. Kostol bol postavený s využitím kameňov z pôvodného starého kostola a nachádza sa tu aj novo preliaty zvon z roku 1669. Zaujímavosťou je aj Evanjelický kostol v Zelenom z roku 1835 ako aj Kamenný most v Zelenom, ktorý vedie cez rieku Ipeľ, ide o chránenú technickú kultúrnu pamiatku, ktorá je tretím najstarším a zachovaným mostom na území Slovenska. Pútavá je aj návšteva židovskej modlitebne, ktorá pochádza z 19. storočia a v meste môžeme navštíviť aj klasistickú kúriu z roku 1775 a klasistický kaštieľ s parkom.

  Milovníci jazdy na koni môžu navštíviť Ranč Megi, ktorý sa nachádza v prekrásnom prírodnom prostredí. Na ranči je zatiaľ k dispozícii 12 koňov a 2 poníky, ktoré sú vždy pripravené na jazdenie. Na ranči si môžete užiť príjemné rekreačné jazdenie na koni vo výbehoch a skúsenejší náročnejší jazdci sa môžu vybrať aj na prechádzky do okolitej prírody. Zaujímavosťou mesta je aj Mestské kúpalisko, ktoré má rozsiahli areál a množstvo služieb z oblasti stravovania. Každoročne mesto láka svojich návštevníkov aj množstvom podujatí, ktoré sa tu organizujú. Milovníci cykloturistiky môžu absolvovať cykloturistický poznávací výlet po trase Lučenec -Poltár - Malinec.

  Pri návšteve mesta sa môžete ubytovať v chatách, hoteloch ako aj penziónoch v okolitých obciach a mestách. Služby sú v meste ako aj v okolí rozvinuté na vysokej úrovni a návštevníci mesta si užijú skvelý pobyt s výbornými službami.

  Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
  Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
  Ubytovanie Kováčová
  Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
  Ubytovanie Telgárt
  Ubytovanie s wellness Telgárt