1 ubytovaní

Ubytovanie Turčianske Teplice


Ubytovanie Turčianske Teplice, Privát TURČAN

Ubytovanie Turčianske Teplice, Privát TURČANCena od 0€

Ponúkame ubytovanie v súkromí v krásnom prostredí Turčianskych Teplíc, s veľmi výhodnou polohou pri aquaparku. Prízemie je riešené bezbariérovo, takže radi uvítame aj menej pohyblivých hostí.

Komentárov(0) Zobrazení (15664x) Viac...

Ubytovanie Turčianske Teplice

Ubytovanie Turčianske Teplice

Turčianske Teplice sú malebným kúpeľným mestečkom nachádzajúcim sa v Žilinskom kraji v južnej časti Turčianskej kotliny. Mesto je okresným mestom a patrí medzi najstaršie kúpeľné mestá.

Termálne kúpele v tomto mestečku ponúkajú termálne pramene, kde za sekundu vyvrie na povrch 30 l síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horečnatej a hypotonickej vody s obsahom vyše 1500 mg rozpustených minerálnych látok v 1 litri. Minerálne látky, ktoré táto voda obsahuje majú liečivé účinky na množstvo chorôb. Voda je vďaka obsahu horčíka, vápnika a flóru vhodná aj na pitné kúry, ktoré pôsobia proti osteoporóze a proti viacerým tipom obličkových kameňov ako aj pri žlčníkových kameňoch a črevných ochoreniach. Bohatý obsah minerálov v liečivej Turčianskej vode pôsobí priaznivo aj na ochorenia pohybového aparátu, urologické problémy a tiež nervové a gynekologické ochorenia. Okrem liečby ponúkajú Turčianské Teplice aj aquapark a bohatý animačný program, ktorý poskytne množstvo zábavy aj pre vaše deti. Zaujímavosťou kúpeľov je aj jeden z najrozsiahlejších a najstarších kúpeľných parkov v ktorom rastie množstvo cudzo krajinných drevín.

Okrem oddychu a relaxu poskytujú Turčianske Teplice aj príležitosť na zábavu. Mesto organizuje tanečný festival Zlaté tančeky, jedinečný festival rôznych tanečných štýlov hudby a umenia. Ak by chceli návštevníci tohto mesta stráviť príjemný večer môžu navštíviť kino Turiec, ktoré je v celoročnej prevádzke.

Zaujímavou historickou pamiatkou mesta je múzeum, Galéria Mikuláša Galandu, ktorý je rodným domom slovenského maliara predstaviteľa moderny s expozíciou jeho výtvarných diel. Nádherný zážitok ponúka aj návšteva Rímsko-katolíckého kostola svätého Michala z roku 1264 a Kaplnka Jána Nepomuckého z roku 1762 spolu s budovou sirotinca.

Rozvoj kúpeľníctva a bohatá história mesta zabezpečila prísun veľkého množstva návštevníkov ako aj rozvoj ubytovania. V meste s nachádza nádherný Dom v Záhrade ako aj privát, poskytujúce kvalitné ubytovacie služby.

Ďalšie informácie

Zviera

Internet

Reštaurácia

Bazén

S deťmi


Ubytovanie na chate v Turčianskych Tepliciach

Hľadáte chatu v Turčianskych Tepliciach? Vyskúšajte náš portál www.ChatyNaSlovensku.sk, kde nájdete ubytovanie na chate v Turčianskych Tepliciach. Chata na Silvestra, s rodinou na víkend alebo s priateľmi. Priame kontakty na majiteľov. Nízke ceny.

Vybrané

Ubytovanie Turčianske Teplice, Privát TURČAN

Ubytovanie Turčianske Teplice, Privát TURČAN

Ponúkame ubytovanie v súkromí v krásnom prostredí Turčianskych Teplíc, s veľmi výhodnou polohou p...

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt