3 ubytovaní

Ubytovanie Leštiny

Chata Katka

Chata Katka

Cena od

0€

Chata Katka se nacházíte v malebné vesničce Leštiny, která je učupená pod krásným kopcem Choč a nabízí ubytování v apartmánech vybavených vlastní KOUPELNY a kuchyňkou.

Komentárov(0) Zobrazení (3882x) Viac...

Penzion Leštiny

Penzion Leštiny

Cena od

0€

Penzión Leštiny sa nachádza v rázovitej dolnooravskej obci na upätí Chočských vrchov a Oravskej vrchoviny pod majestátnym Veľkým Chočom ( 1611 m ) v dedinke Leštiny, 6 km od centra dolnej Oravy Dolného Kubína.

Komentárov(0) Zobrazení (5571x) Viac...

Chata Ivka

Chata Ivka

Cena od

0€

Chata Ivka sa nachádzá v malebnej dedinke Leštiny, ktorá je učupená pod krásnym kopcom Choč (1611 m n. m.) a v blízkosti Kubínskych skaliek (niekdajšie sídlo Keltov). Od Dolného Kubína je vzdialená 4 km.

Komentárov(0) Zobrazení (9762x) Viac...


Ubytovanie Leštiny

Ubytovanie Leštiny

Leštiny sú čarovná obec ležiaca v severnej časti Slovenska. Rozprestierajú sa v okrese Dolný Kubín v Žilinskom kraji a patria do regiónu Orava. Svojich návštevníkov zaujmú čarovnou prírodou, zaujímavými športovými aktivitami a krásnymi historickými pamiatkami. Leštiny sa nachádzajú v údolí, ktoré oddeľuje Chočské vrchy od Oravskej vrchoviny v nadmorskej výške 586 m. n. m. Čarovnou prírodou sa návštevníci môžu pokochať pri zdolávaní turistických trás, ktoré Leštiny ponúkajú. Medzi najzaujímavejšie patrí trasa na Vyšnokubínske skalky, Veľký Choč, Mlatina, Veľké Borové, Prosiecka a Kvačianská dolina a Jánošíkové diery z Terchovej. Návštevníkov určite očarí aj trasa na Šútovský vodopád, lom v rieke a Vodopád v Lúčkach. Okrem turistiky obec ponúka cykloturistiku a futbal. Medzi historické pamiatky sa zaraďuje archeologický nález z doby bronzovej – bronzová ihlica s guľovitou hlavicou. V dedinke sa nachádza aj zemianska kúria zo 17. storočia, ktorá bola zrekonštruovaná v prvej tretine 19. storočia. Ďalšou zaujímavosťou obce sú kaštiele. Neskorobarokový kaštieľ Zmeškalovcov bol postavený na konci 18. storočia a v roku 1840 upravený podľa klasicistického slohu, kaštieľ „Bancíkovský“ a kaštieľ „Lehotský“ sú na zozname kultúrnych pamiatok. Najväčšou pýchou Leštín je Drevený artikulárny evanjelický kostol postavený v rokoch 1688 – 1689 bez veže a zvonov, ktoré ku kostolu pristavili až v roku 1877. Veľkoleposť kostolu dodáva veľká valbová strecha, ktorá je pokrytá drevenými šindľami. Súčasťou stavby sú nástenné kvetinové maľby zo 17. storočia, barokový oltár s drevorezbou pochádzajúci z konca 17. storočia a tiež zdobená kazateľnica z 18. storočia. Táto nádherná historická stavba je zapísaná do zoznamu svetových pamiatok UNESCO. Obec ponúka svojim návštevníkom možnosť ubytovať sa v penzióne alebo v chatkách.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt