2 ubytovaní

Ubytovanie Dobšiná


Stará Horáreň II

Stará Horáreň II

Cena od

80€

Štýlovo zariadená horská chata Stará Horáreň II sa nachádza v prekrásnej prírode chránenej prírodnej rezervácie Slovenský raj v osade Lányiho huta, 3km od mesta Dobšiná. Prežite svoju dovolenku v ničím nerušenej prírode, kde všetko je pripravené splniť vaše...

Komentárov(0) Zobrazení (7240x) Viac...

Stará Horáreň I

Stará Horáreň I

Cena od

146€

Štýlovo zariadená horská chata Stará Horáreň I sa nachádza v prekrásnej prírode chránenej prírodnej rezervácie Slovenský raj v osade Lányiho huta, 3km od mesta Dobšiná. Súčasťou objektu je Wellness - fínska sauna a jacuzzi !

Komentárov(0) Zobrazení (7272x) Viac...


Ubytovanie Dobšiná

Ubytovanie Dobšiná

Dobšiná je banícke mesto ležiace v okrese Rožňava v Košickom kraji, patriace k regiónu Gemer. Svojich návštevníkov mesto zaujme zaujímavými historickými pamiatkami ako aj nádhernou okolitou prírodou. Návšteva mesta Dobšiná je skvelou voľbou pre milovníkov histórie a historických budov. Nachádza sa tu Radnica postavená v neorenesančnom slohu v rokoch 1868- 1869, ktorá svojich návštevníkov zaujme pôvodnými ornamentálnymi freskami, historickými obrazmi alebo obrazom Sklenenej pani z marón. K významným kultúrnym pamiatkam patrí aj evanjelický kostol postavený v neskorogotickom slohu, ktorého história siaha až do roku 1480. V meste sa nachádza aj zaujímavý rímskokatolícky kostol, ktorý pochádza z roku 1792 a je postavený v barokovo-klasistickom štýle. K ďalším pútavým kultúrnym pamiatkam mesta Dobšiná patrí Budova bývalého gymnázia, Meštiansky dom pochádzajúci zo 16 storočia, Ľudový dom, ktorý prezentuje ľudovú architektúru Dobšinej, budova Bývalej mestskej reduty - Baník, Pamätná vila a záhrada alebo Dedičná štôlňa, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou z technickej oblasti. Interesantná je aj okolitá príroda mesta, ktorá svojim návštevníkom ponúka prechádzky na čerstvom vzduchu priamo v strednej časti Slovenského Rudohoria, v údolí Dobšinského potoka. Z mesta a do mesta vedie množstvo turistických trás a zaujímavá je aj návšteva vodného diela Dobšiná s hydroelektrárňou. V blízkosti mesta sa nachádza aj množstvo ďalších prírodných a historických zaujímavostí. Iba 16 km je od mesta vzdialená Dobšinská ľadová jaskyňa, 32 km je vzdialený hrad Krásna Hôrka a 21 km je vzdialený kaštieľ v Betliari. Pri návšteve tohto baníckeho mesta sa môžete ubytovať v chatách, horských chatách alebo penziónoch priamo v meste Dobšiná, kde Vám svojimi službami spríjemnia pobyt.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt