3 ubytovaní

Ubytovanie Liptovská Kokava

Apartmán u Janky

Apartmán u Janky

Cena od

15€

štýlový vidiecky apartmánik nachádzajúci sa v tichej lokalite v malebnej podtatranske obci Lipt. Kokava s priamym výhľadom na Kriváň s krásnou upravenou záhradou s posedením na záhradnej terase alebo v v altánku s možnosťou grilovania a odpočinku...

Komentárov(0) Zobrazení (3089x) Viac...

Ubytovanie Drevenica u Staroňa

Ubytovanie Drevenica u Staroňa

Cena od

0€

Štýlové ubytovacie zariadenie - Drevenica u Staroňa sa nachádza v obci Liptovská Kokava v srdci Liptova pod majestátnou panorámou hrebeňa Západných Tatier.

Komentárov(0) Zobrazení (992x) Viac...

Ubytovanie Liptovska Izba

Ubytovanie Liptovska Izba

Cena od

0€

Ubytovacie zariadenie Liptovská izba sa nachádza v obci Liptovská Kokava v horskej oblasti Liptova na úpätí Vysokých Tatier.

Komentárov(0) Zobrazení (874x) Viac...


Liptovská Kokava

Liptovská Kokava

Liptovská Kokava je nádherná stredoslovenská obec ležiaca v Žilinskom kraji. Nachádza sa v okrese Liptovský Mikuláš, patrí do regiónu Horný Liptov, má 1988 ha a 975 obyvateľov. Svojich návštevníkov okúzli nádhernou prírodou, rôznorodými možnosťami pre šport a kultúrnymi pamiatkami. Liptovská Kokava sa rozprestiera pod Vysokými Tatrami na východných stráňach Liptovskej kotliny. Chotár sa nachádza v nadmorskej výške 735 – 957 m. n. m. Súčasťou obce je štátna prírodná rezervácia s názvom Machy, v ktorej sa vyskytuje vzácne územie rašelinných spoločenstiev podtatranských ľadovcovoriečnych plošín. Najznámejšia turistická trasa vedie cez Sedlo Závory z Tichej do Kôprovej doliny. Pre návštevníkov sa tu organizujú rôzne športové podujatia ako cykloturistika po kokavskom chotári, lyžiarske pochody na bežkách, hokejový turnaj, zimné olympiády, preteky na vleku a strelecké súťaže. Medzi najznámejšie kultúrne pamiatky obce patrí rímskokatolícky kostol zasvätený apoštolom Šimonovi a Júdovi, ktorý pochádza z roku 1825 – 1830. Postavený je v klasicistickom štýle na mieste niekdajšieho dreveného kostola. Evanjelický kostol v neorománskom slohu je postavený v roku 1923. Vzácne sú aj zrubové a hlinené domy z 19. storočia a pomník padlým v Slovenskom národnom povstaní. V roku 2015 bola odhalená pamätná tabuľa na spomienku tragického životného osudu Viliama Žingora generálmajora in memoriam. Každoročne sa tu konajú kultúrne podujatia pre najmenších aj dospelých, a to divadelné predstavenia, kokavský jarmok a trh šikovných rúk, memoriál Jaroslava Majera, juniáles, plesy, oslavy Slovenského národného povstania a predstavenia v každom ročnom období. Pri návšteve tejto nádhernej obce sa návštevníci môžu ubytovať v privátoch, ubytovniach, dreveniciach, stanoch alebo v kúpeľno-rekreačnom rezorte. Všetky zariadenia ponúkajú ubytovanie a služby na vysokej úrovni.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt